Alte știri din fotbal
La 13 ani de la „scandalul Termopanul”, Gabi Tamaș, ajutat de Diana Munteanu, a reconstituit vandalismul soldat cu excluderea din națională
0
Conferință la sediul MApN: „Începe reorganizarea clubului Steaua!” » Ce se întâmplă cu Florin Talpan și cu promovarea echipei de fotbal
3
Florin Tănase și Daniel Bîrligea au spus ce cred despre noile echipamente: „Le-am văzut și pe ale rivalilor și...”
1
Alex Musi a vorbit cu Eddy Gnahore, după ce francezul a semnat cu FCSB: „Eu asta i-am zis”
0
Știri din fotbal internațional
Legendarul Paul Scholes aruncă în aer semifinala: „Argentinienii? Niște pisicuțe!”
0
A fost călcat de hoți după ce a trimis acasă Franța » Spărgători mascați au atacat vila lui Lamine Yamal!
0
Anglia - Argentina, semifinala Campionatului Mondial » Imagini încinse de la Atlanta + Echipele proabile
0
Schimbare majoră chiar în ziua semifinalei de la Atlanta » FIFA a luat o decizie urgentă și total neașteptată!
0
Lifestyle
La 13 ani de la „scandalul Termopanul”, Gabi Tamaș, ajutat de Diana Munteanu, a reconstituit vandalismul soldat cu excluderea din națională
0
Apariția din loja Simonei Halep care i-a frapat pe englezi: „Și-a lăsat mască fanii”
8
Ce mănâncă Shakira la 49 de ani » Antrenoarea ei de fitness i-a dezvăluit secretele
2
Abia s-a despărțit de iubita influencer și Barcelona vrea să-l vândă acum dintr-un motiv stânjenitor
1
Ce sunt marcajele „dinți de dragon” apărute pe drumurile naționale: Te fac ...
Libertatea
Una dintre cele mai incredibile povești de supraviețuire din istorie. Cum ...
Adevărul
Românca angajată ca specialist la PSG, dezvăluiri de impact din ...
GSP SPECIAL
Motivare cu explicații bizare în procesul „puciști” versus PNL. Instanța ...
Libertatea
Se pare ca se va termina cu Becaliada in sfarsit .FCSB in curand va falimenta si prima pagina din sport in curand nu va mai fi "Becaliada",pentru ca ne-am saturat de pariurile credincioase becalifere.
Esti prost informat. In tarile civilizate asa zisa premiere e interzisa. De pilda in Premier League nu ai voie sa oferi prime suplimentare nici macar propriei echipe inaintea unui meci important. Becali eate cu adevarat o piedica in calea fotbalului romanesc, cu precizarea ca nu e singurul. De unii an scapat (Borcea, Dragomir, Iancu, Pinalti samd). Cand o sa scapam si de jiji, meme, reghe cu nevasta... fotbalul romanesc o sa renasca. Oricat il injura unii pe Hagi (si nu inteleg de ce), avem nevoie de oameni ca el care sa investeasca curat in centre de juniori si baze de pregatire proprii. Ce a facut becali pentru fotbalul romanesc? A cumparat jucatori si a jucat la mica ciupeala in cupeke europene unde se face de ras an de an. A mai reusit si marea performanta sa indeparteze fanii. Ce a facut Hagi? A produs jucatori care vor deveni baza echipei nationale in viitor.
Bravo Florin Talpan pentru eforturile depuse. Ma surprinde multitudinea de oameni care minimalizeaza eforturile unui jurist profesionist(dovada sta realizarile sale) pentru redarea, catre noi stelistii, a celui mai mare club sportiv din Romania. Cum poate pune, cineva, la indoiala credibilitatea unui ofiter jurist al armatei romane si un condamnat penal? Traim clipele in care toate valorile sunt rasturnate. In 27 de ani, de asa zisa democratie, hotii si-au facut treaba sub privirile neputincioase si tacute ale oamenilor modesti si simpli. E timpul ca lucrurile sa fie altfel. Gigi Becalii a reprezentat spiritul adevarat al Stelei? Ma indoiesc. Un agramat, un bufon, un personaj dubios cu comportament de clovn. Asta-i spiritul stelistilor adevarati? Haideti oamenilor sa apreciem si sa incurajam eforturile depuse de Florin Talpan pentru, noi, toti stelistii adevarati. Priviti in urma si nu uitati modul cum Gigi Becali a pus mana pe acest club. Adevaratii stelisti traiesc un mare sentiment de bucurie si speranta la momentul actual. Cu respect si speranta in perseverenta, ma inclin in fata ta.. Florin Talpan
Becali este un fariseu
decizia este executorie adica fcsb va fi desfintata din liga 1, daca lpf,frf n o fac atunci se va lasa cu puscarii si excluderea campioatului romanesc in a mai da echipe in cupele europene,papa nea jiji, fa-ne sa ne fie dor
Datoriile pe care le-a făcut Clubul Armatei Steaua la bugetul de stat, pe vremea când nu se știa de Becali și nici nu era implicat în sport, adică înainte de preluarea clubului armatei de către societatea nou înființată a fraților Păunescu trebuia plătită tot de Becali. Faina explicație și-o logica fără cusur ;-))))
Si sunt 2 variante ... ori el este NEBUN ... ori toti ceilalti angrenati in acest fenomen sunt nebuni ... iar Statul Roman este un simplu infractor de drept comun! Decideti voi! Talpan se tot lauda cu niste realizari remarcabile ... dar a castigat doar un apel si un recurs pana acum (recursul de la ICCJ prin care a castigat marca... daca se aplica dupa NOUL COD de procedura ... nici nu putea sa-l faca ... sentinta din apel ar fi fost definiva) ... a castigat dreptul de exclusivitate a marcii ci al numelui 'Steaua'! Ce este asa remarcabil ... pot sa intreb? CSA ... fost CCA ... este un club infiintat in 1947 in primavara comunismului din Romania ... este normal ca legea sa le dea dreptul sa foloseasca marca si numele ... fata de un club infiintat in 2003 ... legea judeca aceste drepturi .... dupa principiul 'first came, first served' ... daca ar exista cate un Nebun in cruciada personala dupa putere, promovare si imagie .. .ca Talpan si la celelalte ministere ... si ar cere aceleasi chestii pt. Dinamo, Rapid, etc ... le-ar primi ... penbtru ca legislatia are deficiente ... si eset facuta pentru capitalism ... nu pentru trecerea de la comunism, la capitalism! Dar ce treaba are totusi ... Marca si Numele unui club comunist cu 100 de sectii ... cu Palmaresul si Conituitatea noastra de activitate ... care nu a fost contestata de nimeni de 17 ani! Eu nu accept astfel de afirmatii ... decat de la un organism competent pe drept penal ... aka parchet ... in forma unei anchete penale!
Prietene, nu intru atat de des sa va stiu in detaliu, si nici macar nu ma intereseaza. Eu atat spuna, si am mai spus-o: toti cei cu mai mult de un cont sa dea Cel de sus sa puna mainile pe piept exact maine seara!
Prietene, nu-ti bate capul, prostalaii astia 2 @catalynn si celalalt muc @timm, au impresia ca daca esti STELIST tre' sa fii obligatoriu ori cu ciobanul ori cu CSA-ul. Lasa-i sa moara de frustrare.
este rapidist din moldova
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.