LIGA 1    •   ETAPA 16

LPF a anunțat programul etapei a 16-a din Liga 1! Măsură luată în privința orelor de start

Joi, 08 Noiembrie 2018

LPF a anunțat pe site-ul oficial programarea etapei cu numărul 16 din Liga 1. De notat că meciurile de la 18:00 și 21:00 se vor muta cu 30 de minute mai devreme, așadar vor începe la ora 17:30 respectiv 20:30.

Toate partidele vor fi transmise în direct de TV Digi Sport, Telekom Sport, Look TV și liveTEXT pe GSP.RO.

Vineri, 23 noiembrie
Ora 20.30 FC Dinamo 1948 București – CS Gaz Metan Mediaș

Sâmbătă, 24 noiembrie
Ora 16.00 ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – AFC Astra Giurgiu
Ora 18.30 CS Concordia Chiajna – FC CFR 1907 Cluj

Duminică, 25 noiembrie
Ora 13.30 AFC Dunărea 2005 Călărași – AFC Hermannstadt
Ora 17.30 FC Voluntari - FC Viitorul
Ora 20.30 CSM Politehnica Iași - FCSB

Luni, 26 noiembrie
Ora 20.30 AFC Botoșani - U Craiova 1948 CS

Comentarii (1)

lapusneanul  •  08 Noiembrie 2018, 17:05

de ce ati pus fcsb cu rosu ? :) sa vedem ca e singura care are doar initiale ? :)

Vezi toate comentariile (1)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
01:30 Baschet, NBA

Toronto - Oklahoma

Telekom 1
10:30 Patinaj Artistic

CM: Saitama

Eurosport 2
13:00 Fotbal, Liga 2

Academica Clinceni - UTA Arad

Digi 1, Look Sport
15:30 Fotbal, Liga 3

Rapid - FCSB II

Digi 1
15:30 Volei M

Volei Municipal Zalău - Steaua

Digi 3
17:00 Tenis, WTA&ATP

Turneul din Miami

Digi 2, Digi 4, Telekom 3
18:00 Handbal M

HC Dobrogea Sud Constanța - Holstebro

Digi 3, Telekom 2
19:00 Fotbal, Preliminarii EURO 2020

Suedia - România

ProTV
19:30 Baschet M

BC CSU Sibiu - CSM CSU Oradea

Digi 3
20:00 Curling

CM: Silkeborg

Eurosport 2
21:30 Handbal M

Zagreb - Vardar

Digi 3, Telekom 2
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 2 2 0 0 4 - 1 33
2 CSU Craiova 2 2 0 0 2 - 0 29
3 FCSB 2 1 0 1 3 - 2 28
4 Viitorul 2 1 0 1 2 - 2 22
5 Astra Giurgiu 2 0 0 2 0 - 3 21
6 Sepsi OSK 2 0 0 2 1 - 4 19


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 2 2 0 0 4 - 1 22
2 Poli Iași 2 1 0 1 2 - 3 20
3 Dinamo 2 1 0 1 3 - 2 19
4 FC Botoșani 2 0 1 1 1 - 2 19
5 FC Voluntari 2 2 0 0 4 - 1 17
6 Hermannstadt 2 0 1 1 2 - 4 17
7 Călărași 2 0 0 2 1 - 4 12
8 Chiajna 2 0 2 0 2 - 2 11
Sa 30.03.19
21:30
CFR Cluj
-
Astra Giurgiu
-
Du 31.03.19
20:30
FCSB
-
CSU Craiova
-
Lu 01.04.19
20:30
Sepsi OSK
-
Viitorul
-


Play-out
Vi 29.03.19
20:30
Dinamo
-
Hermannstadt
-
Du 31.03.19
15:00
Chiajna
-
FC Voluntari
-
Du 31.03.19
17:30
Poli Iași
-
Gaz Metan
-
Lu 01.04.19
17:30
FC Botoșani
-
Călărași
-