Alte știri din fotbal
Dario Benavides, prezentat oficial la Dinamo » Detaliile contractului
0
Cu cine a semnat Mihai Lixandru » Va fi coleg cu un fost dinamovist
1
Toate transferurile verii în Superliga » Craiova își subordonează rivalele
11
FCSB l-a prezentat pe Aymen Boutoutaou » Durata contractului, numărul de pe tricou și suma
5
Știri din fotbal internațional
FIFA împarte banii cluburilor care au dat jucători la Cupa Mondială » Ce echipă conduce topul și câți bani va primi
0
Rooney a vâslit pe râul Hudson după ce a pierdut un pariu la Mondial
0
Xavi și Mascherano s-au pus de acord: „Cea mai bună finală pe care am fi putut-o avea”
0
Prezent la evenimentul Nadiei Comăneci, Gică Hagi a spus pe cine mizează în finala Cupei Mondiale
0
Lifestyle
Ghencea superbă: reprezentanta României la „Miss Universe” și-a susținut favoritul din tribune, la FCSB - FC Argeș
9
Aymen Boutoutaou, noua achiziție a lui FCSB, și-a făcut apariția în Ghencea!
4
Crucea mutată pe spate! » Cum arată noul autocar al lui FCSB, după colantare: imagini din Ghencea
31
Croitoru suburban! S-a apucat să-și înjure jucătorii: „Malaka! F***-ți Dumiteru' mă-tii!”
7
Cine este Loic Matrier, hackerul care a scos la vânzare datele Cadastrului ...
Libertatea
Unde se câștigă cel mai bine în România. Topul domeniilor cu cele mai mari ...
Adevărul
10 mituri despre Nadia Comăneci și soții Karolyi: adevăr și ficțiune la 50 ...
GSP SPECIAL
Ce a pățit șoferul unui VW Passat care circula cu o tobă de eșapament ...
Libertatea
Este o soluție, dar totuși nu va produce efect atâta timp cât în liga 1 sunt vreo cinci echipe comunale. Mai întâi trebuie schimbată legislația ptr. ca echipele de fotbal să fie sprijinite financiar să crească juniori (patronii să nu fie nevoiți să facă mijmașuri ). Banii din televizări să se plătească către echipe în funție de spectatori, de ratingul avut la tv și poziția în clasament, ceea ce ar conduce la dispariția echipelor mici și la ridicarea echipelor iubite.
Prietene tu susții steaua. Dacă mâine echipa ta este dezafiliată, începi să ții cu Rapidul sau Dinamo, doar pentru că sunt din București? Ai logică nu glumă! Timișorenii o iubesc pe Poli Timișoara, culorile șim palmaresul acestei echipe, nu una adusă de la Recaș, care nu are nimic de-a face cu echipa lor. Probabil mai repede au adopta-o pe Ripensia.
Cine să o iubească pe chiajna, pe Recaș, pe Botoșani (oraș care respiră doar în culorile stelei), pe corona când au FC Brașov! Unde sunt derby-urile cu Rapid, Craiova, FC Argeș? Vasluiul, Astra sunt echipe puternice care deși sunt în top nu au avut niciodată stadionul plin (în cazul astrei nu este plin chiar dacă are 5000 de locuri). Doar Petrolul, Steaua, Dinamo, Brașov, Oțelul, U Cluj au galerie la meciurile jucate în deplasare. Restul...! Astra îmi aduce aminte într-o mare măsură de fc național, pe care nu o regretă nimeni, spectatori plătiți care cântau din interes nu din inimă. Giurgiuvenii care vin la meci probabil vin din curiozitate și se întreabă ce a făcut Dunărea !
inca voi cei din presa nu ati inteles ca romanii vor sa mearga la stadion ca la spectacol nu sa vada circul in care a fost transformat fotabalul de catre presa si bineanteles de catre cei care conduc sportul , patroni , presedinti si cei care ies la televizor si fac scandalurile pe care le fac... nu suporterilor sa le fie jena ci voua cei care apareti la tv si in loc sa promovati fotbalul aruncati cu noroi in cei care va stau in cale sperand ca noi va privim pentru asta
Mai multi SUNT, dle ziarist. La angajare nu se da niciun test de gramatica???
Cauza principală a scăderii numărului spectatorilor este dispariția echipelor de tradiție(gen Poli Timișoara, FC Craiova, Rapid, F.C. Argeș, UTA, Farul), echipe iubite, cu jucători care nu-și permiteau să plece capul ptr. că așa le-a ordonat impresarul cu cap de mătură și apariția unor clone, fără suporteri, care pleacă capul în funcție de dispoyițiile primite de la ana manelista zisă cap de mătură, Gică Hagi care de când este patron a uitat ce înseamnă onestitatea, Viitorul fiind un fel Scornicești , bate pe steaua cu 5-2 pe Arenă, dar în schimb își cedează jucătorii doar la steaua! Cum să iubească constănțenii săgeata sau viitorul când ei o au pe Farul?
E absolut jenant ce preturi se cer pe bilete la meciurile FC Brasov (echipa care va ramine principala echipa in Brasov) si Corona Brasov.Daca mi s-ar cere sa platesc pentru a vedea meciurile de liga 1 la TV nu as da bani pentru asa ceva.
Chiar daca a pierdut cu 6-5 si acum este 3-1 pentru Nove Zamky am preferat sa dau 20 de lei pe bilet la hochei la meciul 3 din finala Ligii Mol unde Corona Wolves Brasov joaca pentru cistigarea Ligii Mol. Anul asta am preferat sa merg la hochei unde patinoarul este plin de spectatori la fiecare meci si chiar stau spectatorii si in picioare din cauza ca nu sint destule locuri in tribuna la citi vin sa vada meciurile.Din pacate prezenta Corona Brasov in finala Ligii Mol a trecut neobservata.Bine ca au observat la Gheorghieni in campionatul national de hochei niste personaje care nu au nimic de-a face cu hocheiul s-au batut.
BV
Prietene, Craiova a fost distrusa de Mititelu. A ajuns la fundul sacului si nu si-a mai permis sa tina echipa, contributia lui Sandu si Mitica a fost minima la dezastru. Timisoara are echipa in prima Liga, ce ii opreste pe fani sa mearga la stadion? Unde sunt oamenii care la 8-1 pentru Steaua ei cantau?? FCM Targu Mures, nu a fost furata de arbitri, ci a incercat ea sa fure, drept dovada arestarile lui Avram si a celui care a decedat.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.