Alte știri din fotbal
Noul transfer al lui Dinamo, primul interviu după ce a bătut palma cu Nicolescu: „Îmi pierdusem entuziasmul, simțeam că stagnez!” » Ce spune despre Kopic și cum s-a realizat mutarea
0
Mihai Stoica i-a răspuns conducătorului din Superliga: „E urât de face”
1
„Mi-a fost clar” » Robert Ilyeș a dezvăluit de ce a plecat de la Csikszereda, clubul-revelație din Superliga: „Le-am spus ce vreau”
1
Adrian Bumbescu, dus la spital după ce i s-a făcut rău la stadion » Ultimele informații
4
Știri din fotbal internațional
„Incredibil” » Cei mai buni jucători de la Aston Villa, reacții după trofeul așteptat patru decenii: „I-am pedepsit! Vom rămâne în istorie”
0
Panduru i-a demolat, după finala Europa League: „Niște amatori! De mult n-am văzut așa ceva”
0
Triumful lui Aston Villa din Europa League schimbă calculele în Premier League » Cum se poate califica locul 6 în Liga Campionilor
0
Mister Europa League! Unai Emery a rescris istoria după trofeul de la Istanbul
0
Lifestyle
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
10
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
0
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
Șantierele din București blochează traficul și enervează șoferii. Cum arată ...
Libertatea
Detalii despre uciderea fondatorului „Mango”: motivul pentru care ar fi ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Ce este gazoductul Puterea Siberiei 2 al cărui construcție ar costa 34 de ...
Libertatea
unul dintre motivele pentru care Brasovul si Timisoara nu atrag lume la stadione este ca ASC Poli si Corona nu sunt echipele de traditie ale celor doua orase. Lumea tine cu Poli Timisoara (nu stiu prea bine dar cred ca e in liga a patra sau a cincea, e cea la care e Paul Codrea, nu?) si cu FC Brasov. Se intampla la fel si in alte orase. De exemplu in Pitesti si Craiova unde primariile au ales sa sustina alte echipe decat cele cu care tin oamenii. si ar mai fi ceva, sper ca meciurile sa fie transmise in sistem pay per view, asa lumea ar prefera sa mearga la stadion. de fapt, asta e fotbalul: cu fotbalisti pe teren si oameni in tribune. altfel nu are farmec nici pentru unii, nici pentru al
Pai ce audienta vreti ma ,daca au jucat echipe care in mod normal cu exceptia cfr-ului nu aveau ce sa caute in liga 1,corona ,viitoru ,chiajna,navodari ,asc poli toate echipe care in mod normal ar trebui sa joace in b maxim.Mitica si Sandu au vrut asta nu uitati ca am avut in a marea echipa branesti:)).Pana nu vor reveni echipele de traditie oile nu vor avea adversari decat in maxim 6-7 echipe din liga 1 in rest toate vor sta capra.
Mare parte din echipele astea au fost distruse de mitica si sandu sa iasa stoaia campioana mereu.Una e sa joace stoaia cu rapid sau cu craiova si alta e cu viitorul sau chiajna(blaturi evidente).
Pai asa au vrut Mitica si Sandu!!! Echipe care aveau suporteri , au fost pur si simplu distruse: U Craiova , Timisoara , FCM Tg-Mures !!! Nu conta ca aduc oameni la meciuri , contau doar interesele! Dezafilierea Craiovei a fost abuziva , fata de Poli Timisoara puteau sa aiba clementa cum au avut si au de atatia ani cu Dinamo! Iar FCM Tg-Mures a fost macelarita de arbitrii : Acasa cu Dinamo , Rapid , Hotelul si Astra , in deplasare la Medias! Si daca a fost un loc ... nu i s-a dat ocupantei locului 15 , trebuia sa promoveze Severinul , care ar fi ajuns sa fie clona Craiovei , finantata de Netoiu , daca nu ajungea Olguta primarita. Hotiile au dus la situatia asta! Mori Mitica!!!!
Ai dreptate. Marii investitori din fotbal vor sa faca avere, nu sa vada performanta. Eu cand am fost la Botosani-Steaua, la tribuna a fost 70 de lei biletul. Ori daca mergi cu copilul, sotia, etc...deja era 140 de lei. Cu banii aia mananci cateva zile.
Pay-per-view nu vor fi niciodata meciurile din Liga 1. Trebuie sa fi prea retardat sa crezi ca vor plati oamenii ca sa vada meciuri de genul asta, Corona-Sageata, Concordia-Viitorul, etc. O problema mare dar despre care nu se discuta sunt si stadioanele. Conditii precare, fara acoperis, stai in frig, te ploua, normal ca e greu de mers la stadion, ca sa nu mai zicem si de faptul ca in 7 meciuri din 9 nici nu prea ai ce sa vezi. Cum nu sunt bani de facut stadioane moderne, singura noastra salvare reprezinta sistemul cu play-off si play-out. Ce-ar fi insemnat acum inca 2 meciuri Steaua-Petrolul, Steaua-Astra, Steaua-Dinamo, Petrolul-Astra, Petrolul-Dinamo..miza ridicata, suporteri interesati..
Mi-ar place sa bata echipa ta dar cu lucescu nu stiu ce se poate face.Oricum o sa ma uit la meci mai mult pentru atmosfera
Jenant e bine spus...... ma uit acum la Georgia Romania la rugby.... stadion plin, probabil 30.000 de oameni, atmosfera senzationala, fac valuri. Merita sa ne bata, dar sunt fermecat de atmosfera de acolo. Si la noi se strang la meciurile importante vreo 10.000 de oameni, dar nimic de genul asta. 1100 de oameni la 3 meciuri.... mai poate fi numit fotbalul cel mai iubit sport???
Insa n-au sistem performant audio. :)
Eu sunt din brasov si din cand in cand mai mergeam la meci dar nivelul echipelor din brasov este unul jalnic plus ca la fc brasov sunt biletele foarte scumpe.La brasov petrolu a fost 35 de lei biletu si nu s-a jucat absolut nimic, doar zicu mai anima tribuna cu penibilitatea din teren.Asa ce naiba ne miram?
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.