FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGEȘ - DINAMO 0-1

FC Argeș - Dinamo 0-1. Arbitrul Marian Barbu, luat la rost de Zotta: „E mai mult decât o viciere de rezultat. Poate are el o explicație a lui”

Fostul arbitru Constantin Zotta nu a înțeles deciziat luată de „centralul” Marian Barbu, în prelungirile partidei, când i-a iertat pe „câini” de un penalty clar. +36   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 04 decembrie 2020 22:20 / Actualizat vineri, 04 decembrie 2020 23:30

Dinamo a învins-o pe FC Argeș în deplasare, scor 1-0 (Camara 7), într-un meci din etapa #12 a Ligii 1. Fostul arbitru Constantin Zotta nu a înțeles decizia luată de „centralul” Marian Barbu, în prelungirile partidei, când i-a iertat pe „câini” de un penalty clar.

„E clar că Grigore alunecă, își dă cu dreptul în stângul. E mai rău decât o viciere de rezultat. E atât de mare greșeala că se vede din avion. E păcat. Poate are el o explicație a lui. Așteptăm acum și decizia Comisiei Centrale a arbitrilor, prin puținele lor canale de comunicare. Să ne arate că promovările pe lista UEFA din această vară au fost corecte”, a spus Zotta la TV Telekom Sport.

Marian Barbu, pe lista UEFA

În această toamnă, Kyros Vassaras, președintele Comisiei Centrale a Arbitrilor, a luat decizia de a înlocui doi dintre arbitrii români de pe lista FIFA. Andrei Chivulete (33 de ani) și Marian Barbu (32) le-au luat locul lui Sebastian Colțescu (43) și Marius Avram (41).

Citește mai multe știri despre Dinamo:

Gloriile lui Dinamo, întâlnire cu Ludovic Orban » Primele concluzii: „Am primit garanții, e 100%”

Dinamo, gol FABULOS cu FC Argeș! Va face înconjurul lumii » Juan Camara, execuție antologică