FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA

Șumudică a dezvăluit de ce l-a sunat Mihai Rotaru, după demiterea lui Balint

Marius Șumudică

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 august 2022 22:40 / Actualizat duminica, 14 august 2022 23:04

Marius Șumudică (51 de ani), antrenorul celor de la Al-Raed, a dezvăluit că a discutat cu Mihai Rotaru, finanțatorul celor de la CS Universitatea Craiova, imediat după demiterea lui Laszlo Balint din Bănie.

Întrebat dacă a fost surprins de numirea lui Mirel Rădoi pe banca Craiovei, Șumudică a dezvăluit că știa deja despre intențiile lui Mihai Rotaru. Acesta susține că finanțatorul oltenilor a vorbit cu el înainte ca fostul selecționer să fie numit la echipă.

O repriză catastrofe, o repriză zmei! Roș-albaștrii au întors-o pe Chindia în 10 minute, pentru prima victorie a sezonului în Liga 1
FCSB - Chindia 3-2

„Nu, nu m-a surprins. Am vorbit cu domnul Rotaru şi mi-a explicat de ce fel de antrenor avea nevoie. Nu mi-a făcut ofertă, mie îmi va fi greu să lucrez la Craiova vreodată, pentru că Rotaru e prietenul meu şi nu vreau cu prietenii să mă cert niciodată. Dar tot timpul am spus de Mirel Rădoi că este unul dintre cei mai buni antrenori ai României, asta e părerea mea.

Pentru mine, cel mai greu adversar, când jucam cu FCSB, era atunci când echipa era antrenată de Mirel Rădoi”, a declarat Marius Șumudică potrivit Orange Sport.

Mirel Rădoi, debut perfect la CSU Craiova

Rădoi are un parcurs perfect de când a preluat Craiova.

La meciul de debut împotriva celor de la Zorya Luhansk în Conference League, oltenii s-au impus cu 3-0 și s-au calificat în play-off-ul Conference League, iar în campionat au câștigat la limită, scor 1-0 împotriva celor de la Mioveni.

VIDEO Va reuși Mirel Rădoi să facă performanță la Universitatea Craiova?

Cartonaș roșu în FCSB - Chindia, după intervenția VAR » Ce s-a întâmplat în minutul 7 pe Arena Națională