FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ - FC BOTOȘANI 0-1

Frustrare la CFR Cluj după eșec: „Fotbalul e nedrept! Am dominat jocul”

Adrian Păun
Adrian Păun Foto: Imago

Articol de GSP - Publicat duminica, 14 august 2022 21:20 / Actualizat duminica, 14 august 2022 21:40

CFR Cluj a fost învinsă de FC Botoșani, scor 0-1, în etapa cu numărul 5 din Liga 1. Adrian Păun (27 de ani), mijlocașul ardelenilor, nu s-a împăcat cu ideea înfrângerii.

Păun a șutat de două ori în bară în meciul de la Cluj și consideră că echipa lui merita mai mult cu Botoșani.

O repriză catastrofe, o repriză zmei! Roș-albaștrii au întors-o pe Chindia în 10 minute, pentru prima victorie a sezonului în Liga 1
FCSB - Chindia 3-2

„Din păcate, nu am reuşit să marcăm. Echipa e cea mai importantă şi nu am reuşit să o ajut. Am dominat jocul, am avut şi posesie. Fotbalul este nedrept câteodată. Sunt meciuri şi meciuri. În această seară a fost aceeaşi echipă de data trecută.

Jocul nostru a arătat bine, dar atât s-a putut. Mereu am avut meciuri grele cu echipa domnului Teja. Ăsta este fotbalul. Am încredere în echipă pentru joi. Sperăm să ne bucurăm la final şi să fim în grupele Conference League”, a declarat Adrian Păun La Digi Sport.

VIDEO Petrescu despre transferul neașteptat de la CFR: „Era nefericit, și-a dorit să plece”

Victor Angelescu a confirmat interesul Rapidului pentru Florinel Coman: „A fost o întrebare” + Ce se întâmplă acum

MM Stoica a analizat unul dintre transferurile de la Rapid: „A fost adus pentru deliciul tribunelor, dar pe mine nu mă dă pe spate”

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”