FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA

Marius Șumudică dă ultimele detalii despre negocierile cu turcii! Vrea 3 jucători de la Astra

Articol de GSP - Publicat vineri, 09 decembrie 2016 20:52

Marius Șumudică a dezvăluit stadiul negocierilor dintre el și formația turcă, Gaziantepspor. Antrenorul Astrei recunoaște că are pe listă 3 fotbaliști de la formația giurgiuveană, printre care și Cristi Săpunaru. 

"Referitor la situaţia mea... E pe departe de a fi rezolvată. Sunt discuţii. Vor mai dura până spre miezul nopţii. Dacă nu vom ajunge la un consens, voi continua la Astra. Nu îmi permit să plătesc 150.000 de euro (n.r. clauza eliberatorie).

Aici nu e problema că nu ar putea plăti turcii. Când am avut discuţii, eu nu le-am zis de această clauză. În momentul în care le-am spus, a fost o chestie de principiu, ceva anormal. Am venit cu ceva nou şi i s-a părut ceva ciudat preşedintelui şi a zis că nu e de acord să plătească suma. Clubul mi-a cerut să plătesc banii până luni, după care voi fi liber, iar secunzii să renunţe la banii pe care îi au de luat.

Mai este o sumă de bani de luat. Există, din ceea ce mi s-a spus, primele de pe punctele pe care le-am făcut în această grupă. Eu aş avea de luat, din calculele mele, după discuţiile cu Buduru şi Dani Coman, 30.000 de euro.

Eu vreau să cad la învoială. Îmi era uşor să plec mâine. Mă judecam doi ani, dar nu am vrut să fac asta, am trăit bucurii la acest club.

Patronii de la Gaziantep erau de acord să luăm 3 jucători din iarnă. Săpunaru era unul dintre ei. Erau trei jucători importanţi, de care le-a plăcut la meciul de aseară, la care au fost prezenţi oficialii lor", a spus Marius Şumudică la TV Digi.

Citește și:
„Arnold” Bogdan Stelea i-a lăsat o avere fostei neveste, ca să se poată logodi cu femeia care i-a sucit mințile. Ce a urmat e incredibil
Nationala
„Arnold” Bogdan Stelea i-a lăsat o avere fostei neveste, ca să se poată logodi cu femeia care i-a sucit mințile. Ce a urmat e incredibil
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
Campionate
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
Mihai Pintilii și-a dat acordul și semnează cu noua echipă!
Campionate
Mihai Pintilii și-a dat acordul și semnează cu noua echipă!
Incident șocant! Soția fostului jucător de la Dinamo, lovită cu briceagul într-un local din București! Fotbalistul a povestit totul pentru GSP: „12-13 inși ne-au atacat”
Superliga
Incident șocant! Soția fostului jucător de la Dinamo, lovită cu briceagul într-un local din București! Fotbalistul a povestit totul pentru GSP: „12-13 inși ne-au atacat”
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Profit.ro
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (35)
10204072431627928
Mircea Serban  •  10 Decembrie 2016, 06:25

Sumudica si-a castigat -prin milioanele de euro aduse clubului, dreptul da a fi lasat sa plece cand si unde vrea el! Puscariasul Nicolae ar trebui sa renunte in favoarea intregii echipe la ultima transa de euroi, dar nu o face caci, e un ***!

Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.

daweroirl
daweroirl  •  10 Decembrie 2016, 03:58
Postat de Adrian Și Atât pe 10 Decembrie 2016, 00:40

Poti vedea pe FaceBook cine si ce sunt. Pentru a-mi expune o ideie decenta nu am nevoie de intariri. Dovada ca sunt obiectiv o gasesti aici: http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/lacatus-tot-mai-categoric-in-razbolui-becali-armata-palmaresul-si-sigla-sunt-la-csa-de-ce-sa-nu-existe-o-prima-liga-cu-steaua-lui-becali-si-steaua-celor-de-la-csa-496372-comentarii.html. Ca dispretuiesc FCSB datorita patronului minoritar si a suporterilor de doi bani... e alta poveste.

O "ideie" ca sa deie , sa nu ieie , ca sa vreie ...lasă-ne !

andyandrei2015
andyandrei2015  •  10 Decembrie 2016, 01:15
Postat de Adrian Și Atât pe 10 Decembrie 2016, 00:40

Poti vedea pe FaceBook cine si ce sunt. Pentru a-mi expune o ideie decenta nu am nevoie de intariri. Dovada ca sunt obiectiv o gasesti aici: http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/lacatus-tot-mai-categoric-in-razbolui-becali-armata-palmaresul-si-sigla-sunt-la-csa-de-ce-sa-nu-existe-o-prima-liga-cu-steaua-lui-becali-si-steaua-celor-de-la-csa-496372-comentarii.html. Ca dispretuiesc FCSB datorita patronului minoritar si a suporterilor de doi bani... e alta poveste.

bine,hai fugi tare,vedet o de carton

Vezi toate comentariile (35)
Comentează