FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - CSU CRAIOVA 0-2

Rotaru, după victoria cu Dinamo: „Tragem un semnal de alarmă” + „Celelalte echipe vor avea o problemă cu noi”

Mihai Rotaru

Articol de - Publicat marti, 18 iulie 2023 11:26 / Actualizat marti, 18 iulie 2023 14:10

Mihai Rotaru, finanțatorul de la Universitatea Craiova, s-a arătat deranjat jocul echipei sale din prima repriză a meciului cu Dinamo, scor 2-0.

Golurile oltenilor au venit după pauză, prin Ivan și Markovici. Rotaru se temea de prima etapă, cu Dinamo, a fost mulțumit de victorie, însă nu și de jocul din prima repriză.

9 detalii de la Dinamo - Universitatea Craiova » Gestul colegilor și al fanilor pentru Ahmed Bani + „Serie B” vs „Știința nu sunteți voi!” + semn de întrebare pentru Derby de România
dinamo - csu craiova 0-2

Mihai Rotaru: „Tragem un semnal de alarmă”

„Tragem un semnal de alarmă, nu am făcut o primă repriză bună. E început de campionat, Dinamo e omogenă, a stat bine în teren. Noi nu ne-am făcut jocul nostru cu care am obișnuit pe finalul de sezon. Îmi era teamă, eram îngrijorat. Echipa încă se rodează.

Staff-ul trebuie să facă o analiză asupra meciului. E o victorie, era important să începem cu dreptul. Mie mi-a fost frică, nu de diferența de valoare, că e clar diferență mare în favoarea noastră, dar pentru că era început de campionat, din cauza atmosferei”, a declarat Mihai Rotaru, pentru Fanatik.

Roaru: „Celelalte echipe vor avea o problemă cu noi: pe cine țin, pe Mitriță sau pe Ivan?”

Rotaru a vorbit și despre vedetele echipei sale, Alexandru Mitriță și Andrei Ivan.

„În Alex sunt speranțe mari, s-a văzut. Calitatea lui e mai sus de ce a arătat cu Dinamo. Dar mă refer la atitudine și la cum a tras echipa după el. E un exemplu.

Ivan are avantaj că poate juca oriunde în atac. E o poziție nouă în dreapta, trebuie să își găsească reperele. Banda noastră dreaptă va fi foarte bună, fundașul dreapta și atacantul dreapta vor face diferența. Echipele românești vor avea o problemă cu noi: pe cine țin, pe Mitriță sau Ivan? Ivan a dat gol, mai putea da unul”, a mai declarat Rotaru.

VIDEO Jucătorii Craiovei s-au bucurat împreună cu fanii după victoria cu Dinamo, 2-0

Remarcatul-surpriză al lui Andrei Nicolescu în Dinamo - CSU Craiova: „Lider prin definiție. Ceilalți se iau după el”
DINAMO - CSU CRAIOVA 0-2
Ivan nu s-a ferit de cuvinte: „Nu mă simt bine!”