FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Ivan nu s-a ferit de cuvinte: „Nu mă simt bine!”

Andrei Ivan // foto: captură TV @ DigiSport +37   FOTO
Andrei Ivan // foto: captură TV @ DigiSport

Articol de , , - Publicat luni, 17 iulie 2023 23:52 / Actualizat marti, 18 iulie 2023 11:46

Andrei Ivan (26 de ani) și Alexandru Mitriță (28), poate cei mai importanți jucători de la Universitatea Craiova, au analizat victoria cu Dinamo, 2-0, obținută cu două goluri înscrise în partea a doua.

Ivan, marcatorul primului gol, a explicat că un discurs al antrenorului Eugen Neagoe la pauza meciului a schimbat fața echipei.

Nouarul Craiovei a abordat la flash-interviu și subiectul schimbării poziției sale. Pentru a-l integra pe Alexandru Mitriță, antrenorul Eugen Neagoe l-a mutat pe Ivan în dreapta, lucru care nu-i convine acestuia.

Mititelu, la doar 4 ore după ce a numit antrenor: „Mă retrag! Am promis că-mi închei cariera”
FCU CRAIOVA

Andrei Ivan nu s-a ferit de cuvinte după Dinamo - CSU Craiova: „Nu mă simt bine!”

„Primă repriză foarte slabă făcută de noi, la pauză a vorbit Mister cu noi și am arătat mai multă atitudine în a doua repriză.

Nu am intrat pe vârfuri, dar nu a fost să fie. Nu ne-a ieșit nimic, am pierdut multe mingi la mijlocul terenului și asta s-a văzut.

Joc pe o poziție nouă, în banda dreaptă, și este foarte dificil. Nu mă simt bine, dar trebuie să mă acomodez, să dau tot ce pot”, a precizat Ivan la „Fotbal Club”, la DigiSport.

Alexandru Mitriță: „Am intrat puțin temători”

La microfon a apărut și Alexandru Mitriță, singurul jucător transferat de olteni în această vară.

„Am început puțin temători prima repriză. Am avut o discuție la vestiar, s-a văzut o schimbare în partea a doua și suntem bucuroși că am câștigat. Sunt foarte fericit că am putut ajuta la această victorie, sperăm ca pas cu pas să începem bine și prima repriză.

A fost un meci greu, Dinamo este o echipă foarte bună. A avut un joc bun, posesie foarte bună, dar important este că am obținut cele 3 puncte.

Este început de sezon, venim după un cantonament foarte greu. Important este că ne-am îndreptat în a doua repriză”, a precizat mijlocașul stânga.

Vedetele Craiovei au ambiții mari

Atât Mitriță, cât și Andrei Ivan au vorbit despre foamea de trofee din Bănie.

„Ne dorim acest trofeu, dar nu vrem să ne gândim departe, vrem să luăm fiecare meci în parte și să acumulăm cât mai multe puncte”, a punctat Mitriță.

Ivan l-a completat: „Sperăm să câștigăm un trofeu, titlul sau cupa, dar va fi un drum foarte lung. Trebuie să o luăm meci cu meci”.

Pentru fiecare jucător echipa națională este un impuls. Cu toții muncim să ajungem la echipa națională, sperăm să avem acolo cât mai mulți jucători de la Universitatea Craiova.

- Alexandru Mitriță, mijlocaș CS Universitatea

VIDEO Jucătorii Craiovei s-au bucurat împreună cu fanii după victoria cu Dinamo, 2-0

Mai multe știri despre Dinamo - CSU Craiova:

Pe cine a remarcat Cornel Dinu după Dinamo - CSU Craiova! La superlativ și despre Burcă: „El nu intră în acea categorie”
Dinamo - CSU Craiova 0-2
Bătăi de cap pentru Neagoe » Koljic s-a accidentat la pauză și i-a încurcat toate planurile