FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - CFR CLUJ

FOTO Mihai Stoica nu a așteptat finalul! Mesaj ironic după penalty-ul dictat aiurea în Rapid - CFR Cluj: „E grav!”

Mihai Stoica a ironizat penalty-ul dictat de Cătălin Popa în minutul 68 al meciului dintre Rapid și CFR Cluj, la scorul de 1-1. Marko Dugandzic a transformat fără emoții. +19   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 30 octombrie 2022 22:34 / Actualizat duminica, 30 octombrie 2022 22:59

Rapid a deschis scorul în minutul 36 al derby-ului din Giulești, printr-un penalty transformat de Cristian Săpunaru. În acest caz, faultul comis de Scuffet asupra lui Luckassen a fost clar. Lovitura de pedeapsă din partea secundă este una contestată de Mihai Stoica.

Mihai Stoica, ironic după penalty-ul din Rapid și CFR Cluj

În minutul 68, Andrei Burcă și Marko Dugandzic s-au luptat pentru balon la 6 metri de poartă. Atacantul Rapidului a căzut în careu, în față, iar arbitrul Cătălin Popa a fluierat imediat penalty.

Din reluările prezentate pe transmisiunea live nu se observă o infracțiune clară. Cei doi se țin reciproc. Faza a fost analizată în camera VAR, acolo unde oficial este Ovidiu Hațegan, dar decizia a rămas în picioare.

Mihai Stoica nu s-a putut abține și a postat imediat pe facebook: „Dacă s-a ajuns să se dea penalty la ținere reciprocă… a). contra CFR-ului b). cu VAR …e grav!”.

VIDEO. Atmosferă senzațională la Rapid - CFR Cluj

Alarma stadionului l-a întrerupt pe Poenaru chiar înainte să vorbească despre demisie: „Așa e în România!”
UTA - Argeș 0-1
Marius Croitoru și-a luat tare jucătorii de la primul meci: „Eu nu am nevoie de așa ceva! Drumurile noastre se vor despărți”