FOTBAL  »  Superliga  »  POLI IAŞI - STEAUA 0-2

Mihai Stoichiţă: "Îi avertizez pe jucătorii mei să ţină capul jos, încă nu am realizat nimic"

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 octombrie 2009 00:00

Antrenorul Stelei, Mihai Stoichiţă, şi-a îndemnat elevii să nu se entuziasmeze foarte tare după succesul de pe terenul lui Poli Iaşi (2-0):

"Scorul putea fi altfel pentru că şi ei au ratat ocazii de gol. Am fost mai realişti şi una peste alta merităm victoria. Ţin să-mi felicit jucătorii pentru că au stat în picioare deşi s-a jucat într-un ritm alert, dar îi avertizez să ţină capul jos pentru că încă nu am realizat nimic.

Nu vorbesc despre golul anulat, fotbalul înseamnă umilinţă", a spus Mihai Stochiţă la conferinţă.