FOTBAL  »  Superliga  »  CS MIOVENI - CFR CLUJ 0-1

VIDEO+FOTO Decizie de neînțeles a lui Mladinovici în Mioveni - CFR Cluj: penalty refuzat și după intervenția VAR! » Dan Petrescu și-a făcut cruce pe margine

Dan Petrescu / Captură Orange Sport

Articol de GSP - Publicat duminica, 13 noiembrie 2022 19:33 / Actualizat duminica, 13 noiembrie 2022 20:34

CFR Cluj a fost dezavantajată în repriza secundă a partidei cu CS Mioveni, câștigată in-extremis, scor 1-0.

Cea mai controversată fază a partidei s-a petrecut în minutul 67 al întâlnirii dintre CS Mioveni și CFR Cluj. Oaspeții au solicitat un penalty la un duel petrecut în careul argeșenilor.

La capătul unei faze fixe, fundașul galben-verzilor, Guilherme Garutti, l-a lovit pe Yeboah, la nivelul ghetei, în suprafața de pedeapsă, însă arbitrul partidei a dictat fault în atac.  Ionuț Coza, din camera VAR, i-a comunicat „centralului” Horia Mladinovici să revadă faza pe monitor. Arbitrul s-a conformat, s-a uitat la reluări, dar și-a menținut decizia inițială!

Duelul dintre Garutti și Yeboah

Mladinovici nu a dictat nimic, Dan Petrescu a început să se închine

Pe bancă, Dan Petrescu, cel care aștepta cu sufletul la gură dictarea unui penalty, a început să se închine, contestând decizia luată de brigadă

Dan Petrescu, exasperat după decizia lui Mladinovici / Captură Orange Sport

CFR Cluj a înscris golul 2 în prelungiri, Mladinovici a anulat reușita pentru fault în atac

În cel de-al treilea minut al prelungirilor, la 1-0 pentru CFR, a mai avut loc o fază care a provocat discuții.

La capătul unei faze plecate de la un fault în atac al lui Malele, care l-a ținut în tușă pe Burnea, „feroviarii” au ajuns să înscrie golul doi al partidei, anulat însă pe fondul imprudenței comise de atacantul CFR-ului. Asistentul de pe acea parte, Marius Cristian Marchidanu, a fost vigilent și a semnalizat faultul.

EXCLUSIV / UPDATE De ce e rezervă „decarul” lui Mititelu » Decizia în cazul lui Bauza a fost luată la stadion

Ivan i-a răspuns în 13 cuvinte lui Rădoi, care l-a scos din lot și l-a certat pentru simulări. Apoi a șters postarea!