Alte știri din fotbal
Rezultatul obținut de CFR Cluj în cel de-al doilea amical al verii
0
FC Botoșani a ținut-o în șah pe Ludogorets!
0
Cătălin Munteanu trage semnalul de alarmă: „Dinamo cu greu se va califica în play-off”
0
Gigi Becali a plecat în vacanță și a delegat responsabilitatea pentru transferuri: „El știe tot acum!” » Destinația aleasă de finanțatorul FCSB-ului
7
Știri din fotbal internațional
Carlo Ancelotti le-a răspuns contestatarilor: „Un singur om îmi poate da sfaturi!”
0
Nici acum! Istvan Kovacs, sărit din nou de FIFA la Mondial » Ce meciuri mai poate prinde arbitrul român
0
Cod roșu la Philadelphia: jucătorii vor resimți la sol 46 de grade! » Planul adoptat de FIFA împotriva caniculei
0
Goncalo Gregorio, fostul golgheter al lui Dinamo, a fost prezentat la noua echipă!
0
Lifestyle
Blonda jurnalistă și „decarul” » Detalii de la nunta anului în Bănie: „Mai facem una! Au venit din foarte multe țări să ne fie alături”
0
Kebab Arena! În absența fotbalului, turcii au pus stăpânire pe cel mai mare stadion al României
3
Interzis minorilor! Dua Lipa a îmbrăcat tricoul lui Napoli, apoi s-a fotografiat complet goală în cadă: „Raiul pe Pământ”
5
Argentinianul Juan Bauza s-a însurat cu Francesca la Craiova » A avut nevoie de traducere ca să înțeleagă jurământul
1
Funeraliile lui Ali Khamenei au început la Teheran. Autoritățile se ...
Libertatea
Vacanță ieftină în Europa, la Mediterana. Bere mai ieftină ca în Mamaia și ...
Adevărul
Ce se întâmplă cu stadionul pe care Hagi a jucat ultimul meci la Steaua ...
GSP SPECIAL
Chris Caffery, chitaristul trupei americane Savatage: „Sunt foarte puține ...
Libertatea
Ei, acum ati inteles motivul pentru care eu, inrepetate randuri, afirm cu toata taria ca gb si verii lui Ion si Victor au DISTRUS fotbalul romanesc ! Ultimii 2 din vanzarile netarmurite de jucatori si pofta de inavutire rapida, pe care au lasat-o in urma, iar primul, ca nu-i asa "cei din urma vor fi cei dintai", a marit piata pana la niste limite insuportabile pentru infrastructura FOTBALULUI ROMANESC si rezultalele se vad, dar si a lansat- in media si nu numai - atitudini si fapte grosiere, mitocanesti, preluate fara discernamant, de mai toti asa-zisii "conducatori si FINANTATORI de Cluburi de Fotbal" si /sau sportive din Romania !!!
Dinamo a incaput pe mana unui coate- goale care vinde tot ce poate. Numai cand va termina de capusat, va cere un pachet de milioane € ca sa vanda clubul. Tara lui Papura- Voda, in orice stat civilizat, individul respectiv era demult vizitat de Garda Financiara.
Dah..nesimtire,neputinta si neghiobinta sunt atributele marelui zugrav de pe Rin...!
FARA CUVINTE!REDNIC, trebuie sa faca ceva si scoata echipa din mana acestui fazan , care de cand este in fotbal , nu a inteles nimic.Management ZERO, rezultate ZERO, DE FAPT cum este si el un ZERO.Ma intreb unde este toata suflarea dinamovista , si nu l ia nimeni la intrebari pe acest conducator de doi bani.Au fost ,Ianul, Badea si Borcea, dar Dinamo arata altfel, nu ne bateam la retrogradare, iar la anul vom juca in Divizia B, CU ACEST NEGOITA , CARE crede ca va face ceva.Nu va face nimic, cu Bratu , Ciobi ,Niculescu si cu alti ageamii ca el.Asta este suportam consecintele faptului ca fostii dinamovisti, Lucescu, Tiriac si altii ca ei stau pe margine si privesc cum clubul care le a dat glorie , moare incet.Da le Doamne mintea cea de pe urma!Asa ar suna lozinca proletara:"Dinamovisti din toate colturile uniti va! ", pentru ca spiritul lui Dinamo este in moarte clinica.
Cred ca suntem mai multi dinamovisti care nu eram multumiti de parcursul si jocul echipei..de transferuri, dar ezitam sa o spunem pe forum, din respect ptr mircea rednic ! Chiar nu vreau sa il critic nici acum...poate ca e mai bine asa ! Trecem peste...sper sa vina ciobotariu..a mai fost la noi si a terminat turul pe locul 1, apoi a fost dat afara din ce tin minte. Daca ciobi semneaza cu asiaticii aia, atunci sa vina clau gol !
Negoiță a dat dovadă de lipsă de caracter ! Păi Rednic a preluat echipa în colaps,si-a pus în joc imaginea, a împrumutat clubul cu bani , a scăpat de niște jucători indolenți cu salarii foarte mari a adus jucători pe salarii mici și s-a folosit de acest play out să îi verifice pentru a păstra ce era mai bun, iar acum când începea să formeze o echipă pentru sezonul viitor , tu îl dai afară ?! Normal că mai avea nevoie de 3-4 jucători pentru crește nivelul echipei, mai ales că unii plecau , dar ce să te faci cu habarnistul de Negoiță care numai la profit se gândește !? Cred că se va trezi cu suporterii la ușă și nu de plugușor !!!!
Chiar nu a ramas nici o valoare in imediata vecinatate a acestei echipe? Scandaluri, ipocrizie, diletantism managerial, si generali (in spate, in spate de tot) plini de bani si ifose dar fara piept doar camiloi cocosati de varsta si tinichele atarnate la ocazii festive... Si ce daca Dinamo este o creatie comunista? Nu se poate 'scutura' (ca un adevarat DOG) si sa-si impuna o tinuta de club cu traditie?
Ar fi o problema cu Teja la Dinamo: el e obișnuit să ii spună Gigi schimbările, așa că nu va face nicio schimbare până nu primește un SMS, dar Gigi nu cunoaște noii jucatori de la Dinamo, e greu...
Asta rezolva doua probleme. Rednic la FCSB, Teja la Dinamo. Ar fi o continuare fireasca a circului.
Fara Rednic Dinamo era la retrogradare... Negoita?! Un impotent intelectual si un ratat din toate punctele de vedere...
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.