FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - CS MIOVENI

MM Stoica nu s-a putut abține! Mesajul postat chiar în timpul meciului Rapid - CS Mioveni: „Unii au șansa de a fi pălmuiți”

Mihai Stoica / Captură Orange Sport +17   FOTO
Mihai Stoica / Captură Orange Sport

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 septembrie 2022 22:27 / Actualizat duminica, 18 septembrie 2022 00:05

Mihai Stoica (57 de ani), managerul general al vicecampioanei FCSB, a publicat un mesaj ironic în prima repriză a confruntării Rapid - CS Mioveni, încheiată 2-1.

Oficialul roș-albaștrilor s-a legat de faza petrecută în minutul 34 al întâlnirii din Giulești, la scorul de 0-1, când Vlad Pop, fundașul lui CS Mioveni, l-a lovit în plină figură pe rapidistul Junior Morais.

„Centralul” Horia Mladinovici n-a stat la discuții și i-a acordat acestuia al doilea cartonaș galben, misiunea Rapidului simplificându-se considerabil din acel moment. De altfel, alb-vișiniii au și egalat până în pauză, grație reușitei lui Sefer.

Fază la limită în Rapid - CS Mioveni! De ce a anulat Horia Mladinovici golul lui Papeau
Rapid - CS Mioveni

Mihai Stoica a reacționat chiar în timpul meciului Rapid - CS Mioveni: „Unii au șansa de a fi pălmuiți”

Nouă ne refuză penalty cu VAR. Și un pui de eliminare. Alții, cărora mândria nu le e suspendată (n.r. referindu-se la Săpunaru și la scenografia fanilor rapidiști, de azi), au șansa de a fi pălmuiți. Și revin în meci. În rest, numai de bine”, a scris Mihai Stoica.

Postarea lui MIhai Stoica

MM Stoica acuzase arbitrajul după remiza cu FC Voluntari

Imediat după FCSB - Voluntari 1-1, Mihai Stoica a acuzat că vicecampioana a fost dezavantajată de brigada condusă de Marcel Bîrsan.

Henț la Armaș, penalty. Nu se dă. Se inventează un ofsaid. Eliminare gratuită Edjouma

Măcar la Londra au inventat penalty contra noastră fără VAR. Aici avem. Nu că l-am folosi mereu corect. Unii lasă impresia că au paturi în dubă”, a scris Mihai Stoica la acel moment.

VIDEO Nicolae Dică, declarații înaintea derby-ului CSU Craiova - FCSB: „Campionatul e lung, dar trebuie să începem să câștigăm”

FOTO Ce scenografie au pregătit fanii Rapidului, după incidentele de la meciul cu FCU Craiova: „Săpunaru, mândria noastră!”

Nicolae Dică îl contrazice pe Becali: „Ei trebuie să rămână la echipă! Cu Viking eram cei mai buni, apoi zero...”