FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - CS MIOVENI

FOTO Fază la limită în Rapid - CS Mioveni! De ce a anulat Horia Mladinovici golul lui Papeau

Golul marcat de francezul Jayson Papeau (26 de ani) în minutul 8 al meciului Rapid - CS Mioveni a fost anulat după consultarea VAR. +17   FOTO

Articol de GSP - Publicat sambata, 17 septembrie 2022 22:30 / Actualizat sambata, 17 septembrie 2022 22:40

În minutul 8 al disputei din Giulești, Antonio Sefer a scăpat în banda dreaptă a atacului. A centrat în fața porții, mingea a fost respinsă de apărarea argeșenilor la Papeau, iar francezul a trimis-o în plasă cu un șut direct în vinclu, din 14 metri.

Ce scenografie au pregătit fanii Rapidului, după incidentele de la meciul cu FCU Craiova: „Săpunaru, mândria noastră!”
Rapid - CS Mioveni

Arbitru Horia Mladinovici a validat inițial reușita, dar a fost nevoie de o analiză din camera VAR pentru a lămuri lucrurile.

Fază la limită în Rapid - CS Mioveni

Lucian Rusandu și Adrian Vornicu, cei doi oficiali responsabili de arbitrajul video la acest meci, au remarcat o poziție suspectă a lui Marko Dugandzic și l-au chemat pe „central” la margine.

Poziția pentru care Dugandzic a fost sancționat cu ofsaid / FOTO: Captură TV @Orange Sport 1

Mladinovici a consultat toate unghiurile și a ajuns la concluzia că Dugandzic s-a aflat pe traiectoria balonului și că i-a obturat privirea portarului Popescu, asta chiar dacă nu a atins mingea.

Analiza VAR a durat mai bine de 6 minute.

EXCLUSIV // VIDEO „I-am zis să nu meargă la Steaua, vă dau cuvântul meu de onoare” » Becali, tras la răspundere: „De ce ai luat doi jucători de același calibru?”

Măldărășanu nu vrea să se oprească aici: „Nebunie! E normal să visăm”