FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA

MM Stoica, reacție dură în timpul meciului ASA - Astra: "Să-i explice și lui cineva!"

Articol de GSP - Publicat luni, 25 aprilie 2016 21:54

Mihai Stoica a scris pe pagina de Facebook după ce a văzut că ASA n-are nici o șansă în fața Astrei, primind două goluri după 50 de minute de joc. Partida s-a încheiat 1-4.

Directorul sportiv al Stelei îl acuză pe Ivan Gonzalez de "non-combat". Fundașul mureșenilor a comis faultul la Alibec la care Hațegan a dictat penalty, iar la golul lui Teixeira a fost pasiv.

"Să-i explice cineva lui Ivan Gonzales (sic!) că nu trebuia să-și dea silința să facă penalty. Pentru asta erau Colțescu și Hațegan", a scris Mihai Stoica pe Facebook

Directorul sportiv al Stelei a revenit peste doar câteva minute: "S-a chinuit băiatul și la golul 2".