Alte știri din fotbal
Zeljko Kopic a dezvăluit care sunt primele oferte, după despărțirea de Dinamo: „Am avut câteva discuții”
0
Anderson Ceara, cale liberă către FCSB » Csikszereda a oficializat despărțirea
0
Posibilele adversare ale naționalei de fotbal feminin a României la barajul pentru Mondial
0
Legenda Brașovului s-a stins la 77 de ani. Rămân poveștile lui antologice: „M-au vândut pe două sobe de teracotă”
0
Știri din fotbal internațional
Ore cruciale pentru Răzvan Lucescu la PAOK: astăzi e discuția decisivă! » Grecii i-au găsit deja înlocuitor
0
„Aici sunt multe proteste violente înainte de CM” » Actrița română stabilită de 17 ani în Mexic descrie viața la 11.000 de km de București și ce schimbări a observat la revenirea în țară: „A fost foarte ciudat”
1
Atacantul central al Olandei, făcut praf: „Nicio șansă... E simbolul mediocrității campionatului!”
1
O simulare a traseului la CM 2026 arată când am putea vedea ultimul duel Messi - Ronaldo din istorie
0
Lifestyle
Au ales cele mai sexy 11 partenere de fotbaliști care vor merge în America
2
Ce poți face în Mexic cu „incredibila” sumă de 1,3 lei? » Surpriză totală la aterizare, după ce am călătorit în avion cu naționala Tunisiei!
11
Și Dennis Man s-a căsătorit astăzi: căpitanul Stanciu i-a fost naș
8
Denis Alibec s-a căsătorit discret cu fosta gimnastă
10
Studiu: Trei sferturi dintre angajatori recunosc că plătesc diferit oameni ...
Libertatea
Ce spun românii despre sistemul care împiedică șoferii băuți să pornească ...
Adevărul
Avem LISTA COMPLETĂ de premieri olimpice, ținută doi ani la secret de COSR ...
GSP SPECIAL
Comandanții Armatei Române le cer judecătorilor o protecție suplimentară a ...
Libertatea
Bravo, Costi!
***!!! Pai cum sa compari un muncitor pe camp cu unul care alearga cam 10km in 2 ore la peste 30 de grade..compari efortul si da egal? Si cand zic efort ma refer inclusiv la efortul din antrenamente, care apropo...fotbalul romanesc abia are infrastructura sa joci un meci decent..infrastructura de antrenamente si tehnologie specifica, inclusiv de recuperare nu exista!!! Compari perioada de refacere si va da egal? credeti ca daca sunteti jurnalisti va pricepeti la de toate pe baza unei hartii de la facultatea de jurnalism? Pai tenismenii si teniswomenele ca Halep care lesina in timpul meciului ar trebui sa mearga la camp a doua zi, ca nu si-a facut norma de la asociatiile colectiviste din comunismul copilariei tale? Pai ce mai cereti bah performanta daca asa ganditi? Voi stiti ca, de exemplu, cluburile de varf din Champions League, pe langa ca au cate 30 de jucatori platiti cu milioane peste milioane de euro, mai au si deplasari cu trenul, autocarul sau avionul, dar nu depasesc nici una 3-4 ore stand in conditii de comfort.. au tehnologie de recuperare cu camere frigorifice de intra jucatorii in piele la -15 sau -20 de grade?... Stiti sa dati din gura toata ziua la TV si sa criticati...faceti copy-paste la transfermarkt si ziceti ca faceti analize..etc. Uitati-va la voi, sunteti niste oameni de rasul curcilor.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
***. Munca la camp are ritmul ei, nu baga "lucratorii agricoli" sprinturi pe ogor ziua in amiaza mare. Sigur ca nu-i usor nici la camp, dar a pune pe cineva sa alerge 10+ kilometri IN SOARE cand termometrul arata 35-36 de grade Celsius LA UMBRA deja inseamna sa-ti bati joc de niste oameni care muncesc serios de la varste foarte fragede pentru a ajunge acolo.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
corect comentariul jucatorii de fotbal (fotbalisti sunt altii) isi dau cu stangu-n-dreptu, iar unii mai si faulteaza limba romana iar Dan Petrescu face performanta. ce performanta? castiga un campionat care e vai si-amar de cat slab este. e campion (performer) peste cei slabi, e campionul slabilor
Ai mare dreptate, Costi. Nu cred ca trebuia sa i-o spuna cineva, ar fi trebuit sa fi stiut asta din ce 7 ani de acasa pe care trebuia sa ii primeasca. Si anume sa fie multumit cu ceea ce are si i-a dat Dumnezeu, ca sunt altii mai rau decat el si zambesc in fiecare zi bucurosi ca pot pune pe masa niste orez si branza, ori o mamaliga, o bucata de branza si niste rosii. Atat mananca, dupa ce muncesc de la 4 dimineata pana la 6 seara in toiul verii, in bataia soarelui.
Are dreptate, Domnul Costi Mocanu !!!
Domnul Costi Mocanu ce salariu primeste? Nu ca le-as lua apararea celorlalti, dar Costi e mai prost comentator decat e Mitrea jucator sau Petrescu antrenor. Si culmea e ca el sta la racoare si nu m-ar mira ca in perioada PRO sa fi luat mai multi bani decat Mitrea. Daca spunea asta Tavi Popescu cred ca altfel era discursul :)
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.