FOTBAL  »  Superliga  »  ASTRA - FC VOLUNTARI 1-1

Motivul pentru care Silviu Lung jr. a lipsit din echipa Astrei + Cum au prins încredere giurgiuvenii după transferul lui Stanciu

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 august 2016 22:56

Dani Coman, președintele Astrei, a vorbit despre lipsa portarului Silviu Lung jr. din echipa giurgiuvenilor în egalul cu Voluntari, scor 1-1.

Oficialul campioanei României consideră că dacă Nicolae Stanciu a ajuns la Anderlecht pentru 9,8 milioane de euro giurgiuvenii pot lua și ei o sumă frumoasă pentru Denis Alibec.

"E îngrijorător că am pierdut multe puncte. Eu sper să ne revenim. Îmi doresc foarte mult ca echipa să demonstreze că are valoare. Sunt convins că odată cu revenirea lui Șumudică pe bancă își va reveni și echipa.

Silviu Lung jr. nu are nicio problemă, a fost decizia antrenorului Cristian Petre pentru a-l lăsa să se odihnească pentru echipa națională.

Stanciu e un jucător valoros, Steaua vinde cel mai bine. Dacă Steaua a obținut o sumă fabuloasă pe Stanciu, de ce n-am obține și noi o ofertă foarte bună pe Alibec? Denis nu s-ar duce oriunde. A avut oferte foarte bune din punct de vedere financiar și le-a refuzat. Avem o ofertă de 3 milioane de euro pentru el din Turcia", a declarat Coman.

Totuși, Cristian Petre, antrenorul secund care a preluat puterea lui Șumudică în vestiarul Astrei, susține că Silviu Lung jr. are ceva probleme: "Lung are o problemă la genunchi și am zis să nu-l forțăm. E mai bine să-l menajăm pentru națională."

Citește și:
Anglia - Argentina, semifinală explozivă de Mondial: intrări foarte tari la Atlanta
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Anglia - Argentina, semifinală explozivă de Mondial: intrări foarte tari la Atlanta
Universitatea Craiova - Vitebsk 1-0 » Campioana României este în turul 2 din UCL
Liga Campionilor
Universitatea Craiova - Vitebsk 1-0 » Campioana României este în turul 2 din UCL
„O palmă pentru fiecare brazilian” » Vinicius s-a pozat cu influencerița în poală, după eliminare, și a aprins scandalul
Stiri extrasport
„O palmă pentru fiecare brazilian” » Vinicius s-a pozat cu influencerița în poală, după eliminare, și a aprins scandalul
Cutremur în Europa! Clubul legendar, cu 6 titluri în palmares, a fost exclus din fotbalul profesionist!
Campionate
Cutremur în Europa! Clubul legendar, cu 6 titluri în palmares, a fost exclus din fotbalul profesionist!
DOCUMENT Arme fabricate 100% în România. A fost încheiat totuși un contract pentru armament de infanterie (SAI), finanțat cu 816 milioane euro din SAFE
Profit.ro
DOCUMENT Arme fabricate 100% în România. A fost încheiat totuși un contract pentru armament de infanterie (SAI), finanțat cu 816 milioane euro din SAFE
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FCSB și-a prezentat noile echipamente » Multe surprize: tricouri portocalii și fontul „Dracula”

Remarcatul lui Thierry Henry în Franța - Spania: „I-a avut în buzunar!”


Comentarii (7)
458679717614506
Serban Ionescu  •  29 August 2016, 10:30

Astra ar putea scoate o carte cu basme pentru adormit suporteri si aburelui pentru fotbalisti!! Adevarul e altul: Nicolaie nu mai este interesat de echipa , nu mai baga nici un ban( sau nu are!!).Echipa e ca o corabie fara carmaci si fara panze!!Deriva duce cu siguranta la scufundare!! Mortul e tinut in fereastra!!

andy_2008
andy_2008  •  29 August 2016, 07:38

Si MARELE Budescu s a transferat de la voi in China,deci Alibec pleaca in desert pe 3 camile.

westfield
westfield  •  29 August 2016, 00:07
Postat de conasu_boeru pe 28 August 2016, 23:54

Asta cu menajarea portarului , eu nu am inteles-o niciodata și cred că de fapt a fost învoit după prestația excelentă de la Londra !

Eu cred ca-si vrea omul salariile...

Vezi toate comentariile (7)
Comentează