FOTBAL  »  Superliga  »  INTERNATIONAL - DINAMO 1-3

Nicolae Badea: "Atitudinea plus valoarea individuală au făcut diferenţa"

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 februarie 2010 00:00

Nicolae Badea, preşedintele Consiliului de Administraţie al lui Dinamo, laudă prestaţia echipei din Ştefan cel Mare şi speră ca antrenorul Cornel Ţălnar să poată conta cît mai curînd pe atacantul Florin Bratu, care a jucat pentru echipa a II-a şi a marcat două goluri.

"Internaţional a făcut o primă repriză foarte bună, repriza a doua a fost bună pentru noi. Am meritat victoria. Atitudinea jucătorilor noştri şi-a spus cuvîntul, plus valoarea individuală, care a făcut diferenţa. La 2-1 a fost gafa fundaşului central al echipei gazdă, care ne-a permis să ne distanţăm.

Bratu nu ştiu cît de curînd va reveni, sper cît mai repede să revină în primul 18 al nostru, am vorbit azi cu el şi era mulţumit că nu a resimţit dureri deloc pe un teren greu. E un jucător matur, ştie că trebuie să se reintegreze tehnic şi tactic, în joc. E de apreciat că a solicitat să joace la echipa a II-a, ajutîndu-şi colegii mai tineri de la Dinamo II.

Vor fi foarte importante meciurile directe cu CFR, cu Steaua. Noi trebuie să ne continuăm parcursul, jocul rezultatelor poate ne va ajuta", a spus Badea la sport.ro

Nicolae Badea, preşedintele Consiliului de Administraţie al lui Dinamo, laudă prestaţia echipei din Ştefan cel Mare şi speră ca antrenorul Cornel Ţălnar să poată conta cît mai curînd pe atacantul Florin Bratu, care a jucat pentru echipa a II-a şi a marcat două goluri.

"Internaţional a făcut o primă repriză foarte bună, repriza a doua a fost bună pentru noi. Am meritat victoria. Atitudinea jucătorilor noştri şi-a spus cuvîntul, plus valoarea individuală, care a făcut diferenţa. La 2-1 a fost gafa fundaşului central al echipei gazdă, care ne-a permis să ne distanţăm.

Bratu nu ştiu cît de curînd va reveni, sper cît mai repede să revină în primul 18 al nostru, am vorbit azi cu el şi era mulţumit că nu a resimţit dureri deloc pe un teren greu. E un jucător matur, ştie că trebuie să se reintegreze tehnic şi tactic, în joc. E de apreciat că a solicitat să joace la echipa a II-a, ajutîndu-şi colegii mai tineri de la Dinamo II.

Vor fi foarte importante meciurile directe cu CFR, cu Steaua. Noi trebuie să ne continuăm parcursul, jocul rezultatelor poate ne va ajuta", a spus Badea la sport.ro

Citește și:
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
Superliga
FCSB l-a cedat în Superliga pe fotbalistul de 900.000 de euro: „Ne-am înțeles”
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
BeIRANvand, invincibil! „Dracii” s-au lovit de un zid, iar calculele grupei G se complică
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
Campionate
A plecat Răzvan, dar putem avea un antrenor român și în noul sezon din Grecia: „Ofertă foarte bună”
România frânează Hornbach
Profit.ro
România frânează Hornbach
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (1)
orlando.casian
orlando.casian  •  27 Februarie 2010, 22:32

Bravo, băieţii...!!!! Aşa, parcă "sună" mai bine..!!!

Vezi toate comentariile (1)
Comentează