FOTBAL  »  Superliga  »  CLINCENI - IAȘI 2-1

Napoli, nedumerit după eșecul cu Academica: „Una le-am spus jucătorilor, alta au făcut”

Nicolo Napoli, 59 de ani, antrenorul lui Poli Iași, nu înțelege de ce jucătorii săi au făcut pasul înapoi în repriza a doua a meciului de la Academica Clinceni (1-2). +16   FOTO

Articol de GSP - Publicat vineri, 02 aprilie 2021 19:39 / Actualizat vineri, 02 aprilie 2021 21:02

Toate detaliile despre Clinceni - Poli Iași 2-1, AICI!

E un eșec la care nu mă așteptam, mai ales după prima repriză. Am avut 1-0 la pauză, le-am spus în vestiar să stăm sus, să nu ne retragem, însă ei asta au făcut, s-au așezat în defensivă.

Am încercat și după 1-1 să câștigăm meciul, însă la final n-am reușit. Ei au pus presiune, ne-am retras la 30 de metri de poarta noastră, le-am dat 70 de metri lor. E foarte greu pentru fundașii noștri să reziste în acest scenariu.

Se întâmplă astfel de momente, încă mai avem șanse să scăpăm de retrogradare. Urmează două partide dificile, încercăm să facem jocuri bune și să câștigăm puncte”, a declarat Napoli la Telekom Sport.

Cele mai tari imagini din partida Clinceni - Poli Iași 2-1

+12 FOTO

Poli Iași rămâne ultima în Liga 1, Clinceni are șanse mari la play-off

Citește mai multe știri din Liga 1:

FCSB - Craiova NU se joacă pe Arena Națională! Decizie de ultimă oră » Motivul e hilar!

S-a întors Liga 1, la fel și gafele de arbitraj! Eroare majoră în primul meci al etapei

Interviu-eveniment cu Stanislas Wawrinka, omul care „a spart” BIG 4: „Am ZERO regrete pentru Wimbledon și am trăit cel mai frumos sentiment din tenis ”. Ce spune despre dispariția reverului cu o mână

Presimte o alegere-șoc la Rapid: „Sunt aproape sigur că el vine! Este înaintea lui Șumi ca variantă”