FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB

Notele GSP » Favoriții lui Becali au dezamăgit crunt în victoria de la Timișoara

Articol de GSP - Publicat sambata, 22 iulie 2017 09:09

FCSB s-a impus la limită în meciul de vineri seara de la Timișoara, scor 1-0, și a devenit lider temporar în Liga 1.

Deși FCSB nu a strălucit, echipa lui Dică și-a arătat plusul de experiență și maturitate și, profitând și de faptul că a jucat cu un om în plus o repriză, a plecat cu toate punctele de la Timișoara.

Aflat la al doilea meci la echipa roș-albastră, Constantin Budescu a avut o nouă evoluție entuziasmantă:  extrem de activ pe toată durata meciului, acesta a orchestrat majoritatea acțiunilor de atac ale FCSB-ului, pasând decisiv la golul lui Gnohere din minutul 63 și primind nota opt din partea Gazetei.

Vârful francez pare într-o evidentă creștere de formă, iar intrarea sa în teren a fost sinonimă cu revitalizarea atacului stelist, apatic până la apariția "Bizonului". Gnohere a primit nota șapte și se anunță unul dintre atacanții care va avea multe de spus în acest sezon.

În schimb, Florin Tănase, unul dintre favoriții lui Gigi Becali, a fost notat cu patru, fiind cel mai slab jucător al roș-albaștrilor.

Nici Alibec, dar nici Dennis Man, recent comparat cu Marco van Basten de către Gigi Becali, nu au impresionat, ambii primind nota cinci.