FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - ASTRA 1-0

Noul căpitan de la FCSB, șocat de decizia lui Dică: ”Sunt surprins și eu” + Mesajul pentru Dinamo: ”Sper să nu retrogradeze”

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 noiembrie 2018 23:18

Harlem Gnohere s-a arătat și el surprins de decizia lui Nicolae Dică, cel care l-a pus în premieră căpitan la FCSB în meciul câștigat cu Astra, scor 1-0. ”Bizonul” a marcat unicul gol al meciului, din penalty.

”E o senzație frumoasă pentru mine să fiu căpitan la Steaua. Mulțumesc coechipierilor și lui Dică că mi-au dat posibilitatea să fiu căpitan astăzi. Sunt surprins și eu de această decizie. Câteodată sunt lucruri la care nu te aștepți.

Astra ne-a pus probleme în prima repriză, dar am început bine în partea a doua. Intrarea lui Moruțan a fost bună. Am știu să jucăm un fotbal bun în repriza a doua. E important pentru mine că sunt în fruntea golgeterilor, dar cele mai importante sunt cele 3 puncte”, a declarat Gnohere la Look Sport.

”Gazonul a fost dificil. Mingea sărea ciudat. A fost greu pentru ambele echipe. Grație lui Bălgrădean am obținut cele 3 puncte. Să sperăm că și data viitoare va apăra la fel de bine” Harlem Gnohere

”Sper că suporterii vor veni în număr mare la derby-ul cu Dinamo. Fac un apel la suporteri să vină, e un meci special. Sper ca Dinamo să nu retrogradeze. Bucureștiul are nevoie de echipe” Harlem Gnohere

Vezi aici rezumatul meciului dintre FCSB și Astra!