Alte știri din fotbal
Gică Hagi a numit naționala-model pentru România în mandatul lui: „Ți-o zic imediat!”
0
Noi detalii despre negocierile dintre Steaua și investitorii interesați de club » MApN: „Un aspect rămâne cert”
0
Un fotbalist crescut de FCSB, campion al României, pe radarul lui U Cluj
0
Gică Hagi: „Craiova o să aibă cei mai mulți jucători la lot” » Iată cele 7 nume!
0
Știri din fotbal internațional
Jurgen Klopp, dorit de unul dintre cei mai bogați oameni din lume: „Mi-ar plăcea să-l conving să vină”
0
Lotul Bosniei și Herțegovina pentru Campionatul Mondial » Golgheterul Superligii merge în SUA!
0
Ionuț Radu candidează pentru „Jucătorul Sezonului” la Celta » Ce loc ocupă acum în topul preferințelor fanilor
0
Liverpool, Chelsea și Man United, la coadă pentru căpitanul lui West Ham
0
Lifestyle
A fost căsătorită cu Ioan Timofte, s-a iubit cu Adrian Cristea, acum face afaceri în SUA: „Vorbim despre miliardari din toate colțurile lumii”
2
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
0
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
Criminalul Emil Gânj – de o cruzime accentuată și incapabil de autocontrol. ...
Libertatea
Pericolul ascuns din vacanțele în Egipt. Cazul fetiței care a murit după un ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Medicul Dorel Săndesc, condamnat definitiv la închisoare cu suspendare. ...
Libertatea
iar a uitat psihopatul sa-si ia pastilele :))) sandu si dragomir vor intra la inchisoare cu siguranta, dar milogul chel nu va vedea niciun leu. Pentru bani a sacrificat echipa si va ramane cu nimic (nu e ca si cum ar fi avut vreodata ceva)
Nu tin partea lu mititelu, dar sper sa castige procesu si sa-i vad pe cei doi dupa gratii multi ani! Au distrus fotbalul romanesc! Dupa 90 au disparut echipe de traditie cum ar fi FC Arges, Craiova, Rapid... acum sper sa dispara si astia doi dupa gratii!
uratul sa se duca sa-si faca echipa la brocooveni.la CRAIOVA NU MAI ARE CE CAUTA! OHUUU,NENOROCITULE SI URATULE CE ESTI!
In cazul lui Messi, clauza de reziliere e conforma cu valoarea jucatorului - care e data de salariul pe care il cistiga, de cistigurile uriase de imagine ale clubului de pe urma lui Messi etc. Mititelu a pacalit lumea cu acele clauze de reziliere care nu erau bazate pe acelasi fundament economic. Surugiu, jucator cu 3 meciuri in liga 1 in 2011, si neplatit de multe luni, cu salariu mizer, era evaluat la 10 milioane de euro. Jucatorii *** au fost pacaliti sa semneze acele clauze de reziliere. Asta e viata linga un *** : daca nu esti atent, iti nenoroceste viata.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Bah spune-ne ce teapa ti-a dat tie. Astea pe care le insiri pe aici le-am citit si noi prin presa, despre teapa luata de tine nu am citit nimic.
Stii foarte bine ca prezenta "omului de afaceri" Mititelu in judetul Dolj a insemnat tepe uriase date bugetului de stat, firmelor, partenerilor de afaceri, jucatori si antrenori. Asta este "cavalerul dreptatii". Iar toate aceste tepe sint de fapt acoperite de platitorii de taxe, corect ? Titlu in ziarul Adevarul din 2009 "Craiova: Mititelu, cel mai mare datornic al judeţului". Cele 240 de milioane constituie de fapt opera finala a booveanului - teapa suprema.
Teapa este data Europei si Aliantei Nord-Atalantice pentru ca Romania este membru UE si NATO. Bine draq ca a scapat Putin de teapa asta a lui Mititelu ca se declasa un conflict planetar. Du-te bah *** :))))
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Teapa o da Mititelu Romaniei cu acele "clauze" de sute de milioane de Euro, facute inainte de a forta dezafilierea. Mititelu se putea duce la TAS, dar el s-a dus in civil ca sa forteze dezafilierea. El a vrut banii astia, nu sa fie in competitive. In fotbal, acei jucatori anonimi nu valorau acei bani. Dezafiliat, deodata Mititelu putea urla ca acei jucatori valorau sute de milioane. Surugiu, jucator cu 3 meciuri in liga 1 in 2011, valora conform actelor lui Mititelu 10 milioane de Euro !!! Teapa este data Romaniei pentru ca banii FRF si LPF vin de fapt de la public, nu aduce Burleanu bani de acasa.
Dati-i ba nene nu 240 de milioane, ci 240 de miliarde de euro despagubiri pentru echipa aia a lui de gloabe supra-supra-evaluate :))))) Toata tara asta, cu locuitori cu tot si resurse pe 100 de ani, nu face 50 de miliarde. Dar de ce oare nu ma mir? Oare nu judecatorii romani corupti sunt aceiasi care le-au restituit proprietatile grofilor din Ardeal, in conditiile in care statul roman le daduse despagubiri si le cumparase proprietatile dupa Marea Unire? Sau aceiasi judecatori care au restituit doua judete urmasilor fictivi ai lui Mihai Viteazul? ... Doamne, ce tara de mizerie..
vb prostii !...Mititelu are clauze mari de reziliere in contracte si bravo lui...poi messi , cr7 valoreaza un miliard ? dar se respecta clauzele! ...brutaru asta e Groparu pune cruce si inchide usa la FRF, LPF , cluburile care au luat jucatori vor plati clauzele ,ex. fcsb €35 milioane (fratii Costea plus Prepelita)
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.