FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - FC BOTOȘANI

FOTO Pierdere imensă pentru FCSB » Moruțan s-a accidentat în meciul cu Botoșani

Olimpiu Moruțan, accidentat, a ieșit de pe teren în minutul 60 al meciului cu FC Botoșani. +13   FOTO

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 aprilie 2021 22:30 / Actualizat duminica, 18 aprilie 2021 22:52

Reluările TV nu au arătat niciun duel în prealabil în care Moruțan să fi fost afectat de intrarea vreunui adversar.

Mijlocașul lui Petrea a ieșit de pe gazon ținându-se de spate, semn clar că acuza dureri în zona lombară. Din cauza subțirimii lotului, antrenorul gazdelor a introdus în teren un fundaș, Ionuț Pânțîru, utilizat la mijlocul terenului.

Pierdere imensă pentru FCSB » Moruțan s-a accidentat în meciul cu Botoșani
Momentul în care Moruțan părăsește gazonul / Captură TV @Telekom Sport

6 goluriși 12 assisturi are Moruțanîn acest sezon la FCSB în Liga 1 (26 de meciuri)

Deși haotic din punct de vedere tactic, Panțîru a reușit să marcheze pentru FCSB golul de 2-1 ('70). Aflat în pressing, Ionuț a profitat de gafa enormă a lui Hankic, care a degajat direct în el, și a înscris cu poarta goală.

FCSB are deja probleme importante de efectiv, Miron, Lucian Filip, Olaru, Florinel Coman și Vlad fiind accidentați.

Gol senzațional în FCSB - Botoșani! Ilie Dumitrescu: „M-a impresionat!”

Vlad, accidentare înainte de FCSB - Botoșani! Decizia luată de staff

Probleme la Giurgiu: defecțiuni tehnice pentru televiziuni la FCSB - FC Botoșani