FOTBAL  »  Superliga  »  OȚELUL - SEPSI 2-3

FOTO „N-am mai văzut așa ceva!” » Ratarea campionatului? Dorinel Munteanu, exasperat de tripla ocazie din prelungiri!

Ariel Lopez l-a luat la țintă pe Ninaj din câțiva metri în Oțelul - Sepsi +8   FOTO
Ariel Lopez l-a luat la țintă pe Ninaj din câțiva metri în Oțelul - Sepsi

Articol de - Publicat marti, 12 decembrie 2023 19:30 / Actualizat marti, 12 decembrie 2023 20:57

Oțelul a fost învinsă de Sepsi în epilogul etapei 19 din Superligă, 2-3, înfrângere cu atât mai dureroasă cu cât gălățenii au avut o triplă ocazie în prelungiri, ceva cum rar se vede.

Condusă cu două goluri începând din minutul 75, Oțelul a revenit în joc prin reușita lui George Cîrjan din minutul 83.

Gălățenii au plecat apoi în căutarea golului egalizator, iar în prelungirile partidei, în minutul 90+2, au fost la un pas de a-l înscrie.

În urma unui corner, echipa lui Dorinel Munteanu, suspendat astăzi, a ratat o triplă șansă cum rar se vede în fotbal. Reacția unuia dintre comentatorii DigiSport, Andrei Tivilichi, a fost elocventă: „N-am mai văzut așa ceva!”.

românia
UEFA i-a decis astăzi soarta lui Valentin Mihăilă! Ce suspendare a primit „tricolorul"

„N-am mai văzut așa ceva!” » Ratarea campionatului în Oțelul - Sepsi?

Ce s-a întâmplat? Pentru a se conecta cu mingea centrată din corner, Kehinde Fatai s-a înălțat mai sus decât fundașii adverși și a lovit balonul cu capul. Mingea a zguduit transversala, apoi a fost respinsă greșit de un fundaș, pe direcția lui George Cîrjan.

Atacantul Oțelului a reluat cu capul, Nicolae Păun a respins de pe linia porții, apoi balonul a ajuns la Ariel Lopez, aflat la doar 4 metri de poartă

+4 FOTO

Uluitor, uruguayanul l-a luat la țintă pe Branislav Ninaj, stoperul aflat pe linia porții, iar balonul a ieșit din nou în corner!

A fost o înlănțuire incredibilă de ratări. Dacă ar fi marcat, Oțelul ar fi obținut, cel mai probabil, un punct prețios împotriva unei contracandidate la play-off.

Sepsi are acum 26 de puncte, doar două sub Hermannstadt, formația de pe primul loc de play-off. Oțelul a rămas cu 23.

VIDEO. Gol superb în CFR Cluj - FCSB

Mai multe știri din Superligă:

GSP a aflat cât de gravă este accidentarea suferită de Darius Olaru » Când va reveni căpitanul lui FCSB

Lovitură pentru Hagi: Guvernul a blocat banii pentru noul stadion din Constanța! Ce spune primarul

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni