fan_nordjylland  •  28 Octombrie 2023, 13:24
Postat de Adyda pe 28 Octombrie 2023, 12:41

Adevărul ca tu te pricepi din moment ce-i ceri demisia lui Burcă…lot nu ai nici de amatori și tu o tot dai cu Burcă

Postat de fan_nordjylland pe 28 Octombrie 2023, 00:29

eu zic sa-ti vezi de cratita ta ..lasa fotbalul ca nu este de tine

Adyda
Adyda  •  28 Octombrie 2023, 12:30
Postat de tazmaniadinamo pe 28 Octombrie 2023, 07:47

Cred ca glumesti. Ce lot de cupe europene? Nici aia balcanica daca s-ar reinfiinta nu am avea ce cauta. Si daca Burca e cel mai slab si daca nu ii invata nimic si daca ar juca fara antrenor,la o echipa cu "lot de cupe europene" tot ar trage macar 1 sut pe poarta intr-o repriza,tot ar inscris mai mult de 1 gol in 7 meciuri.

Chiar glumeam au omis să pun ghilimele

deal1
deal1  •  28 Octombrie 2023, 11:18

Jucatorii lui Dinamo ar trebui sa solicite rezilierea contractelor dacă acționarii nu vor sa l demită pe Burca. Cu el antrenor acești jucători își pierd din valoare și pe viitor orice alt club , care ii va angaja, le va plăti un salariu inferior valorii lor. Cu excepția celui lăudat de Mitica Dragomir, care numai fotbalist nu e

cristi05
cristi05  •  28 Octombrie 2023, 10:06

am spus-o de anul trecut - pentru Dinamo era mai important sa se reconsolideze organizatoric si financiar decat sa revina imediat in superliga. Acum va fi mult mai complicat daca retrogradeaza din nou. uneori mai bine e dusmanul binelui.

redbuldog
redbuldog  •  28 Octombrie 2023, 09:56
Postat de boierasul pe 27 Octombrie 2023, 23:42

Și Guardiola dacă vine la Dinamo nu poate face mai mult cu lotul actual. Trebuie dați afară cel puțin 6-7 jucători care sunt limitați din toate punctele de vedere și aduși jucători mai buni. Dinamo la ora actuala plătește salarii degeaba unor incompetenți.

E greu sa aduci 6-7 dintr-o data,mai realist,benefic si prioritar ar fi minim 3 fotbalist care sa intre titulari: un mijlocas de creatie si 2 atacanti,un varf si unul de banda dreapta,cam asta trebuie sa gaseasca urgent ,,armata"de scouteri de la club..!

Laguioleq
Laguioleq  •  28 Octombrie 2023, 09:46

Ultraşii lui Dinamo şi în general toți ultraşii din România au adus fotbalul românesc la "WC-ul" din curte al Europei, dacă Europa are aşa ceva. Dă aşteptăm rezultatul jocului cu Israelul. Sper să nu primim o lecție usturătoare de la acest popor mic cu inimă mare.

Mr.President
Mr.President  •  28 Octombrie 2023, 09:35

Conducerea e slabă! Toate echipele vin la Dinamo cu arbitri lor! Toate faulturile de joc se dau împotriva lui Dinamo. Mici ciupeli, tot meciul! Galbenele le primesc aiurea! Alte atacuri dure ale adversarelor rămân nesancționate!.... Nu poți să aduci jucători, ok! Nu ai bani, ok! Nu îl schimbi pe Burcă, ok! .... Dar rezolvă macar sa și arbitraje corecte! Că în fotbalul românesc arbitrajul e o junglă!

parpalache
parpalache  •  28 Octombrie 2023, 08:54

Italienii considera un rezultat de egalitate ca fiind un rezultat pozitiv!Și eu cred la fel!Un punct e un punct,e mai mult decât nimic!Fiindca se putea și mai rau!Noroc ca n-a fost Grozavu!Ca n-a fost el(sa bage viteza in jucatorii lui la pauza),s-a vazut in repriza a doua- când Iașii s-au retras,iar Dinamo trebuia sa câștige, dupa cât de prost au jucat adversarii!