FOTBAL  »  Superliga  »  U CLUJ - FCU CRAIOVA 2-1

Obiectivul lui Ovidiu Sabău, după victoria fără dubii cu FCU Craiova: „Așa ne-am face o minivacanță frumoasă”

Ovidiu Sabău (55 de ani), antrenorul Universității Cluj, consideră că echipa sa a meritat victoria în meciul cu FCU Craiova, scor 2-1.

Articol de - Publicat duminica, 03 decembrie 2023 21:40 / Actualizat duminica, 03 decembrie 2023 22:45

Ovidiu Sabău (55 de ani), antrenorul Universității Cluj, consideră că echipa lui a meritat victoria în meciul cu FCU Craiova, scor 2-1.

Universitatea Cluj a învins FCU Craiova, scor 2-1, și a înregistrat prima victorie pe teren propriu în acest sezon de SuperLigă.

L-a faultat sau nu pe Ovidiu Popescu? Gol controversat în FCSB - Oțelul, validat după 3 minute de analiză VAR
FCSB - OȚELUL

Ovidiu Sabău este mulțumit de prestația elevilor săi din meciul de pe Cluj Arena.

Tehnicianul a mai spus că își dorește mult ca echipa sa să aibă un parcurs bun în acest sezon de Cupa României, după ce a ajuns până în finală stagiunea precedentă.

Ovidiu Sabău, după victoria cu FCU Craiova:

„Este o victorie meritată, muncită. Vreau să-mi felicit jucătorii, am crezut foarte mult în noi. Am fost o echipă disciplinată, foarte scurtă, agresivă, n-am permis adversarului să verticalizeze, să aibă viteză de joc și să-și creeze ocazii de gol.

Am controlat prima repriză, am avut situații de a majora scorul. Dacă îi luăm individual pe cei de la FCU Craiova, vedem că au o echipă bună. Am reușit să plecăm de foarte multe ori pe contraatac, dar a lipsit ultima pasă, nu am luat deciziile cele mai potrivite.

Trebuie să câștigăm și să ne calificăm mai departe în Cupa României. Îmi doresc foarte mult acest lucru și cred că și jucătorii vor să mai joace o finală de Cupă. Nu va fi deloc ușor să ne calificăm. Îmi doresc să luăm undeva la 7 puncte (n.r. în ultimele partide din acest an de campionat). Am fi în grafic, am avea un moral bun, am avea o minivacanță frumoasă”, a spus Ovidiu Sabău, potrivit Digi Sport

Cel mai dur comentariu pe grupa noastră: „Aperitive pentru Romelu. Le face sandwich!”
GRUPA ROMÂNIEI
Giovanni Costantino își face praf jucătorii, după înfrângerea cu U Cluj: „Nimeni nu poate accepta așa ceva!”
U CLUJ - FCU CRAIOVA 2-1

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”