Alte știri din fotbal
Iată vârful misterios transferat de Dinamo! Sâmbătă a avut meci și a dat pasă de gol + reprezintă una dintre cele mai slabe naționale din lume
10
Pe ce stadion se joacă Dinamo - Universitatea Craiova, primul derby din noul sezon
0
Incertitudinea a ajuns la cote maxime la Hermannstadt
2
Marius Niculae: „O singură echipă m-a impresionat la Mondial” + Cum o vede pe Dinamo
0
Știri din fotbal internațional
Selecționerul Canadei și-a îndreptat atenția către jucători: „Băieți, gândiți-vă la asta!”
0
Mutu și Stelea s-au pus de acord după prima „șaisprezecime” de la Mondial
0
S-au calificat ÎN PREMIERĂ în optimile unui Campionat Mondial! Africa de Sud - Canada, decis de un gol marcat în prelungiri
7
Canada e prima care pățește acest lucru la un Campionat Mondial
0
Lifestyle
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
1
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
20
A postat cum susține Columbia, iar imaginile fac înconjurul internetului
1
Georgina s-a pozat doar în ... tricou pentru a sărbători live golurile lui Cristiano Ronaldo! » Fotografia devenită virală
3
Dua Lipa a postat primele imagini din luna de miere, în Coasta Amalfi, ...
Libertatea
Imagini incredibile de la exercițiile militare din Coreea de Sud: un roi de ...
Adevărul
Aventurile în Zimbabwe ale fostului dinamovist: „Am nimerit la o bancă ...
GSP SPECIAL
Cazul Caracal, după 7 ani. Nicolae Alexe, dat exemplu de IGPR despre cum se ...
Libertatea
Una din problemele fotbalului românesc. Trei vedete au depus memorii, nu trei jucători. Tatuaje, păr vopsit, etc.
Din ce in ce mai mult se confirma faptul ca FRF si comisiile sale nu sunt altceva decat un "Stat in Stat". Neavenitul burleanu, multpreanepriceputii visan si bodescu, stoichita si toti ceilalti care se invart prin birourile de la doar asa-zisa "Casa a fotbalului" nu au, in fisa postului nimic altceva prevazut decat incasarea unor salarii si primecat mai dolofane. Despre fotbal, nimic! Acum se dovedeste ca si diferitele comisii nu au alt rol decat de a intari, de a "legaliza" toata matreata care pica din gelul frezurii "primului fotbalist al tarii"! Cum sa-l "ungi" pe unul ca Bratu selectioner (indiferent de categoria reprezentativei)??? Cum sa nu dai dreptate unor jucatori transformati in sclavi de catre cluburi??? Ce legatura au cu fotbalul cei care alcatuiesc ceea ce se numeste extrem de pompos "Camera NATIONALA de solutionare a litigiilor"??? Cine sunt Gabriel MANU (presedinte), GHERMAN Marcelina (vicepresedinte), Adrian ION, Ionut MATEI, STOICA Mihnea Ovidiu (membri), Silvia BORONEANȚ (secretar)??? Astia sase ar mai merge la serviciu daca nu ar primi salariul trei, patru luni???
Dar pe Rădoi cel fără școală si licență cine l-a uns la cârma naționalei unei țări!?
Dați-i bă omului banii, ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Se munceste din greu la destramarea echipei Dinamo! D-le ziarist, te interesezi (surse?!) daca va mai continua Anton, te interesezi (conducere?) daca va continua Sorescu, dar nu te interesezi de motivarea comisiei!
Dacă jucătorii sunt asa buni cum se lauda, impresari pot aduce oricand oferta de 500 000 euro pentru Anton, 1,4 milioane euro pentru Sorescu, și salarii bune. Dacă nu reusesc, inseamna ca impresari sau jucători nu au valoarea pretinsă. Sumele sunt decente.....
Anton e un supraevaluat, iar vedete erau Stela Popescu și Arșinel. Cred ca oricine vrea sa părăsească Dinamo, trebuie lăsat sa plece fără nici o problema. Trebuie sa ne ducem crucea cu cei care sunt dispuși sa o facă, altfel nu e nici o diferența între Dinamo și scfcfcsbsrl. Nu e ca și cum puteam sa câștigam CL cu el in echipa.
Anton a dezamagit tot sezonul!In precedentul mandat la Dinamo era un jucator de alergatura-nu prea tehnic,dar foarte util echipei prin efortul depus!Ca Bordeianu de la CFR!Apoi a plecat(imprumut0la Getafe-in Segunda-unde a jucat in aproape toate meciurile dar nu a fost cumparat de Getafe care promovase in Primera,din cauza situatiei financiare dezastruoase!Dar Anton a prins un contract in Rusia si gratie aceluiasi Contra- care il recomandase si la Getafe-a jucat si la nationala!Pentru ca in sezonul trecut acelasi Contra- debarcat acum la Dinamo cu conquistadorii-sa il aduca din nou la Dinamo!Iar Anton- care tot negociase cu CFR-cica s-a lasat induplecat sa revina la Dinamo doar dupa ce generosul don Cosmin, i-a dat un salariu de 35 de mii/luna)!Si ce am constatat-cei care s-au uitat mai atent?Ca Paul anton nu mai era decat un...pensionar!Cu probleme fizice-adica accidentari mai vechi- care ii diminuasera capacitatea de efort-principala sa calitate!Acum era...un melc!Care in repriza a doua deja nu mai putea sa alerge si nici sa dea o pasa precisa,iar in consecinta era obligat sa faulteze si lua cartonase!Si mai rau,se erijase in liderul echipei si vamuia toate mingiile!Asa cum le vamuia,dar Dinamo ajunsese candidata certa la retrogradare!Atat a mai ramas din Anton!Si nu numai el!Il vedem si pe Dodel,il vedem si pe Rusescu,la fel Gardos!Ii multumim lui Anton pentru serviciile aduse,dar acum a venit timpul sa ne lase!Vaya con Dios!
Anton nici nu a jucat mare lucru in afara de 1 sut bun din afara careului . Nici 2000 pe luna nu merita
Sa inteleg ca unii nu mai pot de grija lui Anton ca nu mai incaseaza 19000€/ luna? Daca avea contract de munca si platea corect impozit la aceasta suma probabil incasa jumatate net dar el a avut contract pe conventie sportiva cu 3% din brut. Pai tot romanul plateste cel putin 33%(it) si cel mult 56% si este protejat in fata oricarei insolvente. Asa ca nu il mai plangeti pe Anton si altii de acolo pt ca au incasat mai mult decat merita in conditiile date cu Dinamo la retrogradare. Baietii de la Astra nu au incasat din februarie iar acum sunt in insolventa. Alibec si Budescu au plecat cu conditia sa renunte la ultimele 3 salarii. Majoritatea echipelor din liga1, daca nu toate, au un decalaj in plate salariilor de circa2 sau cel mult 3 luni,la limita depunerii memoriului.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.