FOTBAL  »  Superliga  »  CFR CLUJ

CFR CLUJ. Scandal imens provocat de Paulo Vinicius » Brazilianul ar fi fost prins băut la volan, după ce și-ar fi agresat soția!

Paulo Vinicius evoluează la CFR Cluj din 2017 +50   FOTO
Paulo Vinicius evoluează la CFR Cluj din 2017

Articol de GSP - Publicat luni, 13 aprilie 2020 16:03

Fundașul central al CFR-ului, Paulo Vinicius (35 de ani), are probleme serioase cu legea după ce și-ar fi agresat soția și ar fi fost prins conducând băut.

Conform Fanatik, brazilianul și-a agresat soția vineri noaptea, aceasta simțindu-se nevoită să apeleze 112 pentru ajutor. La scurt timp, un echipaj de poliție a ajuns la domiciliul jucătorului, însă acesta plecase de acasă între timp.

Cu mașina, deși consumase alcool. Sursa citată menționează că Vinicius a fost prins de un echipaj de poliție în cartierul Gheorgheni din Cluj-Napoca. Fundașul a fost testat cu aparatul etilotest, reieşind o alcoolemie de peste 0.30 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Polițiștii i-au reținut permisul lui Vinicius, care riscă și dosar penal pentru violență în familie.

27 de meciuria disputat Vinicius pentru CFR Cluj în acest sezon

Vinicius evoluează în „Gruia” din iulie 2017, când a fost adus liber de contract de la Apollon Limassol. Contractul acestuia cu CFR Cluj expiră în această vară, iar oficialii clubului nu i-au propus încă prelungirea contractului.

Comunicatul Poliției

“La data de 11 aprilie a.c., în jurul orei 02.40, poliţiştii din cadrul Poliţiei municipiului Cluj-Napoca, Secţia 3 Poliţie au fost sesizaţi despre faptul că, într-un apartament dintr-un imobil situat pe raza cartierului Gheorgheni are loc un conflict. 

La faţa locului, poliţiştii au identificat o femeie de 34 de ani, care a relatat că, în cursul serii, în urma unor discuţii în contradictoriu între aceasta şi sotul său, ar fi fost agresată fizic. A fost solicitat un echipaj medical, femeia fiind trasportată la o unitate medială, în vederea acordării îngrijirilor medicale. Femeia a refuzat emiterea unui Ordin de protecţie provizoriu. 

Poliţiştii nu l-au găsit pe bărbatul de 35 de ani la faţa locului, motiv pentru care, au procedat la căutarea acestuia, fiind identificat pe strada Detunată din municipiul Cluj-Napoca, a fost testat cu aparatul etilotest, reieşind o alcoolemie de peste 0.30 mg/l alcool pur în aerul expirat, fiindu-i reţinut permisul de conducere. În cauză, poliţiştii s-au sesizat din oficiu cu privire la săvârşirea infracţiunii de violenţă în familie, faptă prevăzută şi pedepsită de Codul Penal”

GALERIE FOTO. Cadre inedite din București, în plină pandemie de COVID-19

+45 FOTO

VIDEO: #sportacasă. Cele mai bune exerciții fizice pentru acasă. Vedetele din sport îi învață pe fani cum să facă mișcare în izolare

Citește mai multe știri despre CFR Cluj:

Dan Petrescu, speriat de coronavirus » Ciprian Deac: „S-a izolat, nu vrea să vadă pe nimeni! Crede că ia coronavirus și prin telefon”

Mihai Bălașa le „amenință” pe FCSB și CFR Cluj: „Se întoarce roata!”

Citește și:
Prea târziu! Naivă în prima repriză, FCSB s-a trezit după pauză, dar n-a putut să o întoarcă pe Fenerbahce. Final de aventură în Europa League
Europa League
Prea târziu! Naivă în prima repriză, FCSB s-a trezit după pauză, dar n-a putut să o întoarcă pe Fenerbahce. Final de aventură în Europa League
Ce se întâmplă cu Charalambous? Aproape de bătaie la vestiare!
Europa League
Ce se întâmplă cu Charalambous? Aproape de bătaie la vestiare!
Toate echipele calificate din grupa Europa League: „roșu” pentru Răzvan Lucescu, PAOK s-a prăbușit!
Europa League
Toate echipele calificate din grupa Europa League: „roșu” pentru Răzvan Lucescu, PAOK s-a prăbușit!
Benzema s-a enervat, după ce a văzut noua ofertă: s-a retras din echipă și REFUZĂ să mai joace!
Campionate
Benzema s-a enervat, după ce a văzut noua ofertă: s-a retras din echipă și REFUZĂ să mai joace!
Schimbare istorică la bani. Anunțul făcut de BNR
Profit.ro
Schimbare istorică la bani. Anunțul făcut de BNR
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Decizie ȘOC: Ana Maria Bărbosu a rămas fără medalia olimpică de la Paris! Informația care ZGUDUIE sportul românesc

„Părul fetei arde vâlvătăi... Zbor final! Stop!” » GSP publică o serie specială, la 50 de ani de la perfecțiunea olimpică a gimnasticii: „Nadia, 10 la Montreal”


Comentarii (18)
ctinescu
ctinescu  •  13 Aprilie 2020, 19:10
Postat de 10aripa pe 13 Aprilie 2020, 17:39

Propun depunctatea CFR-ului cu 3-9 pcte...interzicerea transferurilor,amendă pt club si Dan Petrescu 6-12 etape in tribune... E bine,nea Gigi?

doar atat?cfr exclusa din campionat si direct in liga 5 fara drept de promovare cate 5 ani dintr-o liga in alta si evident fara a mai beneficia timp de 30 de ani de bani din drepturile tv cat timp activeaza in ligile 1 sau 2 apoi dan petrescu exclus din fotbalul romanesc fiindca nu si-a supravegheat jucatorul iar vinicius expulzat din tara impreuna cu toti stranierii asta ca sa fie si randomul fericit de paste.

10aripa
10aripa  •  13 Aprilie 2020, 17:39

Propun depunctatea CFR-ului cu 3-9 pcte...interzicerea transferurilor,amendă pt club si Dan Petrescu 6-12 etape in tribune... E bine,nea Gigi?

joze_maurinio
joze_maurinio  •  13 Aprilie 2020, 17:22

Din ce relatati in articol pare ca omul e nevinovat si vinovata in caz e sotia. Practic, se pare ca ea ia dat cu fata in palma sau in pumn si l-a dus la disperare de a plecat masina cu el nevinovat prin oras. Cel putin in cazul justitiei in Romania. De exemplu, avem un caz cu un roman, sa-i zicem Mario, nume specific romanesc, si el merge linistit cu 300 la ora, avand putin sange in alcool si, vai doamne, niste droguri, tot prin alcool. E, si vine unul si intra in el si moare. Si il mai baga si pe Mario asta in coma, saracul, de trebuie sa ajunga tocmai in Italia, unde e virusul. Noroc cu justitia romana, ca l-a gasit nevinovat. Sa speram ca justitia romanca isi va face treaba si in acest caz, si va condamna la ani grei de inchisoare nevasta, nu de alta, dar cu cine mai schimba Petrescul Dan tinerii din echipa dupa 10 secunde! Of, avem incredere in justitia si judecatorii din Romanica!

Vezi toate comentariile (18)
Comentează