FOTBAL  »  Superliga  »  FC ARGEȘ - CFR CLUJ

Penalty neacordat în FC Argeș - CFR Cluj! Verdictul lui Ion Crăciunescu

FC Argeș - CFR Cluj | În minutul 36, campioana României ar fi trebuit să beneficieze de o lovitură de la 11 metri.

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 august 2021 22:24 / Actualizat sambata, 21 august 2021 23:34

Toate detaliile despre FC Argeș - CFR Cluj, AICI!

Ciprian Deac a executat scurt un corner, până la Adrian Păun, care a întors la „decarul” oaspeților. Deac a centrat până la Denis Ciobotariu, care a fost lovit cu brațul de Meza Colli, aflat în spatele său (foto).

Penalty neacordat în FC Argeș - CFR Cluj

Arbitrul partidei, Sorin Costreie, a lăsat jocul să continue. În mod eronat, conform lui Ion Crăciunescu.

„Ciocnirile astea în careu sunt tratate cu multă indiferență. Jucătorul lui FC Argeș se duce cu brațul în urechea adversarului. Avem toate elementele pentru penalty și galben. Este un atac imprudent”, a declarat Crăciunescu în emisiunea „Fotbal Club” de la Digi Sport 1.

CFR a învins-o pe FC Argeș cu 1-0, grație golului reușit de Omrani în minutul 31.

FC Argeș - CFR Cluj » Echipele de start

FC Argeș: Greab - Tofan, G. Turda, Joao Miguel, De Jonghe - Meza Colli, I. Șerban - Cr. Dumitru, Cr. Tănase, D. Dumitrașcu - Said
Rezerve: D. Croitoru - Pițian, Mușat, Honciu, Telles, Palic, Lupeta, Viana, Ișfan
Antrenor: Andrei Prepeliță

CFR Cluj: Bălgrădean - Susic, Graovac, D. Ciobotariu, Latovlevici - A. Păun, J. Rodriguez, C. Deac - Omrani, D. Alibec, Petrila
Rezerve: Hindrich - Camora, Cr. Manea, Fofana, Sigurjonsson, Tahiri, V. Costache, Gîdea, Debeljuh
Antrenor: Marius Șumudică