FOTBAL  »  Superliga  »  FC BOTOȘANI - FARUL

VIDEO+FOTO Penalty hilar în Liga 1: și-a pus mâinile în cap când și-a dat seama ce a făcut!

Articol de GSP - Publicat luni, 08 august 2022 22:07 / Actualizat marti, 09 august 2022 10:52

FC Botoșani - Farul 1-1 | Andrei Dragu, 22 de ani, a comis un penalty stupid în minutul 39.

La un corner al oaspeților executat de Carlo Casap, extrema stângă a Botoșaniului a făcut o gafă mare. Din fața lui Andrei Artean, Dragu a sărit cu mâna deasupra capului și a lovit balonul cu degetele.

VIDEO Penalty hilar în FC Botoșani - Farul

Penalty evident, dictat, de altfel, imediat de „centralul” Sebastian Colțescu și transformat fără emoții de Vlad Morar, care a restabilit astfel egalitatea după golul semnat de Mihai Roman II în minutul 5.

Dragu și-a dat seama ce gafă a comis, și-a pus mâinile în cap și nu a protestat în niciun moment (foto), fiind consolat de colegii săi.

Vești proaste despre starea de sănătate a unui titular de la FCSB: „Sunt şanse foarte mari să aibă ligamentele rupte”