FOTBAL  »  Superliga  »  PETROLUL - CS MIOVENI 0-0

VIDEO + FOTO Petrolul și Mioveni, remiză fără goluri pe „Ilie Oană” » Ploieștenii rămân pe loc de play-off. Clasamentul ACUM

Petrolul - CS Mioveni 0-0, în etapa #7 FOTO: Imago +6   FOTO
Petrolul - CS Mioveni 0-0, în etapa #7 FOTO: Imago

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 august 2022 20:58 / Actualizat sambata, 27 august 2022 21:34

Petrolul și CS Mioveni au terminat la egalitate, scor 0-0, într-un meci din etapa #7 din Liga 1.

Programul și rezultatele etapei #7

La debutul lui Flavius Stoican pe banca lui CS Mioveni, argeșenii au dominat clar prima repriză. Mai întâi, Blănaru a trimis peste poartă, în minutul 5, din interiorul careului. Apoi, oaspeții nu au putut profita de o eroare a portarului Vâlceanu, care a fost deposedat la marginea careului.

Decizie la limită în Petrolul - Mioveni » Arbitrul asistent, confirmat de VAR
PETROLUL - MIOVENI

Apărarea Petrolului a rezolvat însă faza, după o nesincronizare între atacanții lui Mioveni. Tot echipa lui Stoican a fost mai periculoasă. Lixandru, jucătorul împrumutat de la FCSB, a trimis în bară, după o execuție spectaculoasă.

Oancea a reușit o fază frumoasă în minutul 58, a driblat un jucător al Petrolului, dar a șutat pe centrul porții din afara careului. Liviu Antal a marcat un gol superb pentru oaspeți, dar reușita a fost anulată pentru ofsaid.

Atacantul de la Mioveni a scăpat din marcaj în minutul 63 și a trimis la colțul lung, cu pământul, din afara careului. Golul a fost anulat de asistent pentru ofsaid, decizie confirmată ulterior și de VAR. Nu au mai fost faze de poartă, iar cele două echipe au terminat meciul la egalitate. Petrolul e pe 4 în SuperLigă, cu 11 puncte, în timp ce Mioveni rămâne ultima, cu două puncte.

FINAL. Petrolul - CS Mioveni 0-0

+2 FOTO

8158 de faniau asistat la Petrolul - CS Mioveni

Petrolul - CS Mioveni, echipe de start:

PETROLUL: Vâlceanu - Meijers, Tamaș, Huja - Pashov, Țicu - Grozav, Seto, Jair, Bratu - Ivanovski
REZERVE: Moroz, Cebotaru, Velisar, Cioiu, Borța, Irobiso, Dumitriu, Tucaliuc, Măzărache
ANTRENOR: Nicolae Constantin

CS MIOVENI: Popescu - Balaur, Scarlatache, Garutti - Oancea, Șerbănică, Pop, Lixandru - Blănaru, Buziuc, Antal
REZERVE: Croitoru, Iacob, Trif, Panait, Rădescu, Coșereanu, Burnea, Dumitru
ANTRENOR: Flavius Stoican

Stadion: Ilie Oană (Ploieşti)
Arbitru: Flueran Viorel Nicusor (Craiova) / A1: Mitruţi Daniel (Craiova), A2: Badea Marius (Râmnicu Vâlcea) / Arbitru VAR: Colţescu Sebastian (Bucureşti), Arbitru AVAR: Bârleanu Vlad (Bucureşti)

Nelu Varga a băgat mâna în buzunar » Ce prime le-a oferit jucătorilor de la CFR pentru calificarea în grupele Conference
CFR CLUJ
MM Stoica îl contrează pe Becali și atacă: „Dică l-a sacrificat pe Tavi Popescu”