FOTBAL  »  Superliga  »  AMICAL

Petrolul și Astra au disputat astăzi un meci amical! Ce jucător important a lipsit de la echipa de Liga 1

Articol de - Publicat joi, 11 iunie 2020 17:07

Petrolul și Astra au remizat, scor 0-0, într-un meci amical disputat la Ploiești.

Petrolul a susținut, astăzi, pe arena Ilie Oană, primul meci amical după reluarea pregătirilor din 25 mai. Adversarul a fost echipa de prim eșalon Astra Giurgiu care va juca, luni seară, pe teren propriu, cu Gaz Metan Mediaș în etapa a III-a din play-off. După un meci echilibrat, cu ocazii bune de ambele părți, s-a terminat la egalitate 0-0.

FC Petrolul – Astra Giurgiu 0-0

FC Petrolul (repriza I): Avram – Bărboianu, Răuță, Manolache, Olaru – Meza Colli – Deac, Ekollo, Nițescu, Vajushi – Younes.
FC Petrolul (repriza II): Lungu – Bărboianu (70 Olaru, 85 Meza Colli), Sîrghi, Ad. Nicolae, Țicu (75 Manolache) – Pierce – Saim Tudor, R. Enache, Marinescu, Roige – Blănaru
Antrenor: Constantin Enache.

Astra: Lazăr – Bruno, Tamaș, Graovac, Radunovic – Seto, Crepulja – Baicu, Budescu, V. Gheorghe – Fatai. După pauză au jucat: Bolboașă (80 Silveanu) – Graur, Avram, Dandea, Trușescu (Pahonțu) – Simion, Șerban – D. Gheorghe, Ioniță, Balaure – Stahl
Antrenor: Bogdan Andone

VIDEO / Coronavirus la Dinamo! Meciurile echipei au fost suspendate de LPF

Cluburile din Liga 1, avertizate de LPF după cazul COVID-19 de la Dinamo: „Nu vom face niciun rabat de la respectarea dispozițiilor legale!”

Ce se întâmplă dacă Dinamo intră la izolare: se amână inclusiv turul semifinalei cu FCSB, dar Cupa și play-out-ul nu se opresc!