Alte știri din fotbal
Aurel Beldeanu este în extaz: „Vom fi campioni cinci ani la rând! Am închis gurile tuturor”
0
Dorinel Munteanu, înaintea meciului decisiv cu FCSB: „Este o oportunitate, dar nu depinde de noi”
0
Edi Iordănescu a intrat peste vedetele naționalei: „Am oprit totul instant! Știți ce mi-a zis Răzvan Marin?”
0
„Bombă” în Superliga » Pe cine vrea Hermannstadt în locul lui Dorinel Munteanu la baraj
0
Știri din fotbal internațional
Lifestyle
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
„El Peque” s-a căsătorit cu „cea mai frumoasă femeie de pe planetă”
9
Mașina comunistă va avea un nou model după o pauză de 50 de ani » Au copiat Dacia: imagini în premieră
3
Roșiile românești cu moț au cucerit supermarketurile anul acesta. Cât costă ...
Libertatea
Apusul liderilor providențiali. Prăbușirea popularității lui Trump, ...
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Consultări la Cotroceni pentru formarea noului Guvern. Grindeanu: „Nu mai ...
Libertatea
O multime de frustrati s-au calcat pe degetele de la picioare pt prima data cand au auzit ca e vorba de poezie.....evident era vorba de autor, dusmanul stelist, trista soarta! :)))))) La tv sa-l chemati pe Argaseala sa ne cante o romanta, te unge la inima dupa ce lalaie vreun rapidist sau dinamovist consacratele momentului, am pomenit rapidist si dinamovist ca m-am gandit la ala mic, nascut rapidist, fan dinamovist! :)))))
Abilitatea de a versifica nu te face automat poet. Ce scrie 'nea Argaseala e de o mediocritate exemplara.
fara suparare dar poezie inseamna altceva.
Urmatorul invitat Miron Cozma si cugetarile sale!
Viitoarele generatii de gigei, o sa il studieze pe poetul Argateala in clasele primare! Binenteles alaturi de religie si sfintii gigi si Tudor!
Poetul la poet trage! Doar că nea Ovidiu de la GSP a pornit de la Periș (cunoscut pentru porcii săi), a crescut cu Giurgiu în suflet, pentru ca apoi să pescuiască gologanii de capitală, nu hamsia de Tomis.
Rima gasita de nea Vali - "milioane-avioane" - seamana cu cea din versurile trubadurului Nicolae Guta..."Hai in Mercedes, hai in avion/ Si la sutien sa-ti bag un milion". Geniu poetic desavarsit.
Depresivul *** argaseala, un George Bacovia fîcîsîbist...
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
- Soția, care este un critic aspru, mi-a spus: "Tu pari depresiv! Tu când scrii arăți că ceva în tine se petrece, dar nu în mod fericit" Asa e si in sufletul lui Lutzu, multa tristete. Nu poti fi fericit langa un personaj toxic ca Becali, oricat confort financiar ai avea. Nea Vali, depresie usoara in continuare!
Poeziile lui Argaseala sunt ca niste *** inodore.
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.