LIGA 1    •   PETROLUL - VOINŢA SIBIU 4-1

Prima victorie pentru Petrolul pe noul "Ilie Oană", 4-1 cu Voinţa

Daniel Opriţa a marcat de trei ori contra Voinţei
Daniel Opriţa a marcat de trei ori contra Voinţei

Sambata, 15 Octombrie 2011

Petrolul a cîştigat prima oară pe "Ilie Oană" în acest sezon, 4-1 cu Voinţa Sibiu.

Golurile au fost marcate de Stoimirovici (minutul 8) şi Opriţa (minutele 48, 58 şi 90+3, primul şi ultimul din penalty) pentru ploieşteni, respectiv Iulian Popa (minutul 60, din penalty).

Arbitrajul lui Andrei Chivulete a fost unul ezitant, sibienii Bunea şi Miron fiind eliminaţi direct. "Centralul" a acordat două lovituri de la 11 metri, cîte una pentru fiecare echipă. CITEŞTE MAI MULTE DETALII AICI!

AICI AI DESFĂŞURAREA LIVETEXT AL PARTIDEI!

ECHIPE DE START:

Petrolul: Zimmerman - M. Tudor, Sipovici, Melinte, P. Stoica - D. Enescu, Fl. Dumitru - Borza, V. Negru, Stoimirovici - Opriţa
Rezerve: 33. Campar, Străuţ, Petrovici, Buhuşi, Bărbulescu, Komazec, M. Roman II

Voinţa: Miron - Forika, Cr. Apostol, N. Grigore II, Maghici - Beza, Dîlbea, Tătar - Bunea, C. Coman, I. Popa
Rezerve: 1. Dănălache, Neguţ, I. Matei, Tînc, Sg. Bar, E. Nicola, Lungu

Comentarii (138)

cauciuc  •  16 Octombrie 2011, 14:47

Degeaba vorbeste voi aici ca tot steaua ie cea mai bune

alexandruclujean  •  16 Octombrie 2011, 11:38

Respect suporterii petrolisti, dar ieri a fost o rusine de meci. Piedica in calea uitarii pt multi ani de azi inainte. Urat.

stely_yo  •  16 Octombrie 2011, 10:37

mda..al 2-lea meci cand "marele antrenor pasta rachita" ia puncte,bv si la mai multe arbitraje deastea,vezi ca asa poate iei si titlu,(pardon,titlu e la echipa voastra mama"dinamo") si nu mai trebe sa plangi ca in primele etape ca te retragi din campionat

Vezi toate comentariile (138)

Comentează

Agenda

Oră Competiție / Post TV
06:00 Tenis, FED Cup

Australia - Belarus

Digi 2
11:00 Fotbal, Liga 2

Sportul Snagov - Pandurii Târgu Jiu

Digi 1, Look Sport
12:00 Volei M

CSM București - Steaua

Digi 4
13:00 Fotbal, Liga 2

UTA Arad - Chindia Târgoviște

Digi 1, Telekom 3, Look Sport
13:30 Fotbal, Serie A

AC Parma - AC Milan

Digi 2, Telekom 1
14:00 Fotbal, La Liga

Celta Vigo - Girona

Digi 3, Telekom 2
14:30 Tenis, ATP

Turneul din Monte Carlo

Digi 4, Telekom 4
14:30 Fotbal, Premier League

Man. City - Tottenham

Eurosport
15:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Simona Halep - Kristina Mladenovic

Digi 1, Telekom 3
16:00 Fotbal, Serie A

Lazio - Chievo

Digi 2, Telekom 1
16:00 Fotbal, Turcia

Trabzonspor - Malatya

Look Sport
16:30 Fotbal, Bundesliga

Bayern Munchen - Werder Bremen

Digi 3, Telekom 4
17:00 Tenis, Semifinale Cupa FED

Mihaela Buzărnescu - Caroline Garcia

Digi 1, Telekom 3
17:15 Fotbal, La Liga

Eibar - Atletico

Telekom 2
19:00 Fotbal, Serie A

Juventus - Fiorentina

Digi 2, Telekom 1
19:00 Fotbal, Turcia

Galatasaray - Kayseri

Look Sport
19:15 Volei F

Dinamo - CSM Volei Alba Blaj

Digi 4
19:30 Fotbal, Bundesliga

Borussia Monchengladbach - Leipzig

Digi 3, Telekom 4
19:30 Fotbal, La Liga

Rayo - Huesca

Telekom 2
19:30 Fotbal, Premier League

Newcastle - Southampton

Eurosport
21:00 Fotbal, Liga 1

Sepsi Sfântu Gheorghe - CFR Cluj

Digi 1, Telekom 3, Look Plus
21:30 Fotbal, Bundesliga

Schalke - Hoffenheim

Digi 4, Telekom 4
21:30 Fotbal, Serie A

Inter - AS Roma

Digi 3 , Telekom 1
21:45 Fotbal, La Liga

Barcelona - Real Sociedad

Digi 2, Telekom 2
22:30 Fotbal, Portugalia

Porto - Santa Clara

Look Sport
Program TV complet

Liga 1

Play-off
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 CFR Cluj 5 3 2 0 5 - 1 38
2 FCSB 5 3 1 1 8 - 4 35
3 CSU Craiova 6 3 1 2 6 - 5 33
4 Viitorul 5 3 1 1 8 - 4 29
5 Astra Giurgiu 6 1 0 5 2 - 9 24
6 Sepsi OSK 5 0 1 4 1 - 7 20


Play-out
  Echipa M V E Î Golaveraj Pct
1 Gaz Metan 5 5 0 0 10 - 3 31
2 Dinamo 5 4 0 1 9 - 4 28
3 Poli Iași 5 2 0 3 4 - 6 23
4 FC Voluntari 6 3 2 1 9 - 6 22
5 FC Botoșani 5 1 1 3 3 - 6 22
6 Hermannstadt 6 0 2 4 3 - 9 18
7 Călărași 5 1 1 3 4 - 9 16
8 Chiajna 5 1 2 2 8 - 7 14
Vi 19.04.19
21:00
Astra Giurgiu
0
CSU Craiova
Mihaila 68
1
Sa 20.04.19
21:00
Sepsi OSK
-
CFR Cluj
-
Du 21.04.19
21:00
Viitorul
-
FCSB
-


Play-out
Vi 19.04.19
18:00
Hermannstadt
Lendric 24
1
FC Voluntari
Ricardinho 41
1
Du 21.04.19
18:00
Gaz Metan
-
Călărași
-
Lu 22.04.19
18:00
Poli Iași
-
Chiajna
-
Lu 22.04.19
21:00
Dinamo
-
FC Botoșani
-