FOTBAL  »  Superliga  »  UNIVERSITATEA CRAIOVA - FARUL

Probleme tehnice la Universitatea Craiova - Farul » Fără grafică și un singur unghi disponibil

Partida dintre Universitatea Craiova și Farul Constanța, din play-off-ul Superligii, a fost televizată în regim de avarie, cu o singură cameră funcțională.

Articol de - Publicat vineri, 12 aprilie 2024 21:21 / Actualizat vineri, 12 aprilie 2024 23:59

Runda cu numărul 4 din play-off a început la Craiova, pe arena „Ion Oblemenco”. Meciul a fost unul cu probleme încă din start.

E gata! Gigi Becali a anunțat plecarea lui Coman: „A negociat deja, dar n-a vrut să spună” » Despre ce echipă ar fi vorba
FCSB

Probleme tehnice la Universitatea Craiova - Farul

Carul TV nu s-a sincronizat cu niciun aparat din stadion. În sistem de avarie, o singură cameră a devenit funcțională. Printr-un artificiu tehnic, meciul este televizat, dar cu un singur unghi disponibil.

Universitatea Craiova - Farul nu a avut parte de grafica obișnuită. Minutul și scorul nu au fost afișate. Nici cele 8 minute adiționale, dictate pentru prima repriză, nu au fost disponibile pentru telespectatori.

Problemele au existat doar pe ruta camere de filmat - car TV. În mașina VAR, toate unghiurile au fost disponibile. Dovada a venit la golul de 1-1, marcat de Ionuț Cojocaru în minutul 21.

„Centralul” Marcel Bîrsan a așteptat mai bine de 5 minute o decizie din partea lui Szabolcs Kovacs și Vasile Marinescu, oficialii responsabili de arbitrajul video. Aceștia au decis că reușita este regulamentară. S-a verificat o posibilă poziție de ofsaid.

În repriza secundă, toate camerele au devenit funcționale și pe transmisiunea TV.

Clasamentul actualizat din Superligă

Două forțe din Superligă luptă pentru Dennis Politic! Când va lua Dinamo o decizie
DINAMO
Experimentul pregătit de Becali pentru CFR Cluj - FCSB » Cum ar putea arăta echipa de start a liderului
CFR CLUJ - FCSB

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”