Alte știri din fotbal
Farul - Dinamo 2-3 » Pop-corn la Ovidiu! Condusă de două ori, Dinamo a ieșit vie din „thriller-ul” cu Farul și egalează liderul. Alex Pop a semnat „remontada”
28
Adrian Mihalcea, după eșecul cu CFR Cluj: „Nu mă simt inferior, nu am de ce!”
0
Adrian Porumboiu contrazice verdictul din studio, la faza penalty-ului solicitat de Dinamo cu Farul
1
Ioan Varga, după ce Pancu a dus-o pe CFR la porțile play-off-ului: „Nu vreau vrăjeli de-astea”
1
Știri din fotbal internațional
Manchester City - Newcastle, în returul semifinalei Cupei Ligii Angliei. „Cetățenii fac scor
0
Istorie în UEFA Youth League: 50.000 de oameni au venit la meciul cu Inter!
0
Inter - Torino, pentru un loc în semifinalele Cupei Italiei
2
„Micul Messi”: la 15 ani se antrenează cu prima echipă a lui Manchester United
0
Lifestyle
I-au prins! Kim Kardashian se iubește cu unul dintre cei mai cunoscuți sportivi din lume
7
Fotomodelul care a câștigat 290.000 de euro doar urmărind meciurile de la Australian Open!
2
„Noua Diletta Leotta” » Tania a atras toate privirile cu o apariție îndrăzneață la TV: „Ești uimitoare!”
1
Simona Țăranu, pictorial în Caraibe: „Iubitul tău e cel mai norocos om de pe pământ” » Ce loc a evitat
13
Ce tablouri a pictat Ion Nicola, românul care schimba mesaje cu infractorul ...
Libertatea
Un nou indicator rutier a apărut pe șoselele din România: șoferii, ...
Adevărul
Fostul arbitru din Liga 1 spune că a „zguduit” Bursa de Valori: „Am o avere ...
GSP SPECIAL
Rusia amenință fără teamă că va ataca orice soldat NATO care va ajunge în ...
Libertatea
Te las sa ma bati in cupa daca imi dai meciurile din playoff*
Sunt subiectiv daca spun ca Voluntariul a fost satelitul vostru anul asta? Cand ati jucat acasa si in deplasare cu ei in Stefan Cel Mare? Sunt subiectiv daca sugerez o intelegere de orice fel Dinamo Astra? Te las sa ma bati in cupa daca iti dau meciurile din playoff? MEciul de cupa Dinamo - Astra 2-0 a mirosit la fel de rau ca meciul din etapa a 4-a 1-4. De la meciul de cupa am stiut la ce sa ma astept in playoff. Repet. Viitorul nu a abtut pe nimeni. Am vazut aproape toat meciurile din playoff. Nu mi s-a parut nimic schimbat in abordarea Viitorului la meciurile cu Steaua, Dinamo si Astra. Rezultatele o demonstreaza. Nu a incurcat pe nimeni.
esti prea naiv, sau prea subiectiv sa port un dialog cu tine...un lucru este clar : in orice campionat din lume ( chiar si in bangladesh ) daca exista un satelit al unei echipe in aceeasi liga , amandoua trebuie retrogradate...steaua a avut de 10 ani multi sateliti si nu s-a luat nici o masura : gloria buzau,victoria branesti,chiajna,viitorul,voluntari...pe langa alte echipe care s-au bucurat de banii ciobanului si i-au facut jocurile : u.cluj,pandurii,botosani...toata lumea din fotbal , oficiali si neoficiali stiu adevarul asta dar nu se ia nici o masura pt ca becali a avut grija sa mituiasca tot(de la directori frf si presedinti de liga pana la ziaristi)...poti sa spui orice ca nu iti mai raspund pe tema asta.
Bai osuscatimea ta......tu macar stii pe cine si cand a batut Viitorul in 2016? Te ajut eu ca sa nu cauti: in februarie, Viitorul a batut in deplasare o echipa insolventa si aflata pe ultimul loc in campionat ( atat atunci cat si acum) - Petrolul Ploiesti. Esti jenant cand spui ca echipa asta a dat meciurile Stelei in conditile astea. Cat despre incurcari....le-a incurcat pe Pandurii si pe ASA cu un punct. Sa li se taie capul!
Nu neg ca acest sistem a fost stabilit inainte, insa mi se pare aberant sa-mi tai din munca ,anul asta a avantajat steaua, anul viitor poate dinamo sau astra,insa e aiurea,adica o poti lasa mai moale in ultimele etape din sezonul regulat cu echipele mici folosind rezervele,si in play off sa fi cel mai odihnit.Ideeal AR fi sa se inceapa play-of-ul cu acelasi numar de puncte cu care fiecare echipa a terminat sezonul regulat.
Dap
Viitorul a luat cu Astra 1 punct. Atat. In play-off l-au debutat pe Tordai in meciul cu Astra. Pana in play-off Dinamo putea fi considerata satelitul Viitorului. Dupa ce recunosti "luptele adevarate"? Ai un detector? Cele mai multe blaturi dau impresia de meciuri jucate pe bune (vezi Pandurii-Dinamo). Rezultate stranse cu mari ratari sau goluri pe final. Exista si extrema cealalta: infrangeri rusinoase(vezi bataile administrate de Astra si Viitorul lui Dinamo). Cat despre meciurile Steaua-Viitorul...musai sa va hotarati: sau au fost blaturi, sau i-a furat arbitrul pe aia ai lui Hagi.
Viitorul in afara de meciul cu ASA incheiat la egalitatea a pierdut cu toata lumea in play-off, ***
Acest comentariu a fost moderat deoarece continea limbaj vulgar sau jignitor.
viitorul a dat puncte fcsbului fara nici un deranj , si i s-au luat de dinamo si astra o parte, dupa lupte adevarate...asta e rostul unui satelit , sa cedeze punctele echipei mama, si sa incurce cat mai mult echipele contracandidate echipei mama...nu inteleg cum mai comentati voi fcsbistii de viitorul, cand toata lumea stie ca gigi si-a petrecut cea mai fructuoasa perioada din puscarie ca manager la viitorul...vorbiti ca sa nu taceti...exact ca pr...osta in targ
Sistemul a fost stabilit inainte de inceperea campionatului. S-a folosit si anul trecut in liga a II-a. Pe de alta parte, nimeni nu-ti garanteaza ca fara injumatarirea punctelor situatia ar fi fost aceiasi in clasament. Nici macar transferurile din iarna. Era ALT campionat.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.