FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID

Rapid continuă seria slabă și în amicale » Înfrângere cu o rivala din Liga 1

Articol de GSP - Publicat sambata, 09 octombrie 2021 15:56 / Actualizat sambata, 09 octombrie 2021 16:16

Rapid a profitat de pauza competițională și a disputat un amical cu CS Mioveni, pierdut însă, 0-1.

Trupa lui Mihai Iosif continuă și în amicale forma slabă și a pierdut contra rivalei CS Mioveni, într-un meci jucat azi.

Singurul gol al partidei a fost marcat în minutul 9, de Ștefan Blănaru. Acesta a primit o pasă între fundașii adverși, a scăpat singur cu Drăghia și a marcat cu un șut de la 11 metri.

Rapid în prima repriză: Drăghia - Belu, Săpunaru, Nastos, Demici – Crepulja, R. Costin, Carnat – Alami, Hlistei, Marzouk
Rapid în repriza a adoua Drăghia – Leasă, Dr. Grigore, Dandea, Florică – Jr.Morais, B.Barbu. Stahl, Hlistei-  Ad. Bălan, Marzouk
Antrenor: Mihai Iosif

Rapid, în criză în Liga 1

După 11 etape, Rapid este pe locul 7, cu 18 puncte (5 victorii, 3 egaluri, 3 înfrângeri). Giuleștenii trec printr-o perioadă dificilă în Liga 1, având 5 partide la rând fără victorie.

Am avut momente când m-am simțit singur, m-am simțit trist, dar după aceea, am stat şi m-am gândit la câte am realizat, de unde am plecat eu împreună cu aceşti băieți minunați. Mi-am dat seama că eșecurile din ultimele meciuri ne-au făcut mai puternici, mai uniți.

Vânat mă simt de când am preluat Rapidul şi eram pe locurile 11-13. N-am nicio problemă! V-am spus, sunt mai puternic ca niciodată. Nu sunt o persoană care caută alibiuri. De un an se fac valuri, de când am avut șanse la promovare. Nu mi-a spus nimeni că n-aş avea credit eu. Eu am obiectiv salvarea de la retrogradare, se știe foarte clar