FOTBAL  »  Superliga  »  CSU CRAIOVA - RAPID

Lovitură pentru Rapid! » Cristi Săpunaru, incert pentru meciul cu CSU Craiova

Cristi Spunaru (39 de ani), căpitanul Rapidului, a acuzat o durere la tendon și ar fi incert pentru meciul cu CSU Craiova, programat astăzi, de la 21:00.

Articol de - Publicat sambata, 30 martie 2024 18:26 / Actualizat sambata, 30 martie 2024 19:35

Cristi Săpunaru (39 de ani), căpitanul Rapidului, a acuzat o durere la tendon și ar fi incert pentru meciul cu CSU Craiova, programat sâmbătă, de la 21:00.

Rapid este condamnată să câștige meciul de pe terenul celor de la CSU Craiova, dacă vrea să păstreze șanse în lupta la titlu.

Revenirea sezonului în Premier League, într-un thriller cu 7 goluri: „Nu vom uita niciodată acest meci”
PREMIER LEAGUE

După un singur meci disputat în play-off-ul Superligii, FCSB are un avans de 7 puncte față de Rapid, CSU Craiova și CFR Cluj. De asemenea, finanțată de Gigi Becali este singura care nu a beneficiat de înjumătățire la intrarea în play-off.

Cu câteva ore înaintea meciului de la Craiova, Rapid a încasat o lovitură. Cristi Săpunaru resimte dureri la tendon, iar staff-ul nu ar dori să riște în acest meci, potrivit digisport.ro. Aceștia se gândesc că vor urma încă 8 meciuri de foc până la finalul sezonului.

Cu Florin Iacob titular incontestabil, Cristiano Bergodi se vede nevoit să aleagă între Iulian Cristea și Dragoș Grigore.

VIDEO. Dan Șucu, la Craiova alături de galeria Rapidului

Deplasarea la Craiova a fost programată astăzi, ora 15:00, de la stadionul din Giulești, galeria având mai multe autocare la dispoziție.

Fanii au început să-și facă apariția în jurul orei 13:30, Dan Șucu a ajuns la 14:45, cu 15 minute înainte de ora plecării, Angelescu a sosit la 15:00. Acționarul majoritar a venit însoțit de unul dintre băieții lui, Dan Matei Șucu.

Înainte de a se îndrepta spre autocarul destinat lui, Dan Șucu a intrat în fiecare dintre celelalte vehicule și a schimbat câteva vorbe cu suporterii. Omul de afaceri a ales să poarte un tricou vișiniu, o șapcă inscripționată cu numele clubului și o eșarfă personalizată.

„Mi-aș fi dorit să mergem cu trenul. Am glasul pregătit, am pregătit cântecele. Nu o să fac o tradiție din asta, am 60 de ani. Să facă băieții mei”, a transmis Dan Șucu.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”