FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - CS MIOVENI 1-1

VIDEO Remiză în deja clasicul Rapid - CS Mioveni » Cum arată ACUM clasamentul

Rapid - CS Mioveni 1-1

Articol de GSP - Publicat sambata, 27 noiembrie 2021 22:28 / Actualizat sambata, 27 noiembrie 2021 22:30

Rapid și CS Mioveni au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 17 din Liga 1.

Duelul dintre Rapid și CS Mioveni a devenit o obișnuință. Adversare sezonul trecut în liga secundă, cele două au fost adversare și în Cupa României, iar luna trecută au disputat un amical. Giuleștenii n-au ieșit bine în ultimele două dispute și n-au reușit să se răzbune nici astăzi.

Prima repriză a fost cea mai bună a Mioveniului din acest sezon. Alexandru Buziuc a punctat în minutul 16, cu un șut din afara careului, deviat, apoi argeșenii au irosit alte câteva șanse importante.

Mihai Iosif n-a mai rezistat până la pauză! Ce s-a întâmplat în minutul 40 din Rapid - Mioveni
Rapid - CS Mioveni

Rapid - CS Mioveni, remiză în etapa cu numărul 17 din Liga 1

În tentativa de a rupe ritmul adversarilor, Mihai Iosif nu a mai așteptat pauza și a făcut două schimbări în minutul 40, Hlistei și Marzouk, în locul lui Stahl și Sefer. Modificările aveau să se dovedească inspirate.

Hlistei a fost cel care a adus egalarea, în minutul 58, cu un plonjon spectaculos din interiorul careului de 6 metri. În minutul 88, Mioveni putea da lovitura. Dragoș Grigore a pierdut o minge în propria jumătate, iar Sanoh a scăpat singur cu portarul Moldovan. A întârziat prea mult șutul și a fost blocat.

Cum arată clasamentul din Liga 1 după Rapid - CS Mioveni 1-1

Rapid rămâne pe loc de play-off, cu 28 de puncte, dar lupta este una la baionetă. Distanța între ocupantele pozițiilor 3 și 7 este în acest moment de un singur punct. Mioveni ajunge la 3 meciuri consecutive fără eșec și respiră în lupta pentru evitarea retrogradării.

FINAL » Rapid - CS Mioveni 1-1

Rapid - CS Mioveni, echipe de start

Rapid: H. Moldovan - Belu Iordache, Săpunaru, D. Grigore, J. Morais - Al. Albu, Crepulja, R. Ilie - Stahl, Ad. Bălan, Sefer
Rezerve: Drăghia, C. Popescu, Florica, Dandea, R. Moise, Pănoiu, Hlistei, Marzouk, Goge Antrenor: Mihai Iosif

CS Mioveni: Ducan - Balaur, Scarlatache, Garutti - Oancea, M. Panait, L. Dumitriu, Burnea - Buziuc, Blănaru, B. Rusu
Rezerve: I. Popescu, Rădescu, Sanoh, Al. Iacob, Veres, D. Toma, Șerbănică, Massaro, Coșereanu Antrenor: Alexandru Pelici

Stadion: Orășenesc, Mioveni
Arbitru: Horia Mladinovici / Asistenți: Bogdan Gheorghe, Cosmin Vătămanu

VIDEO Stadionul Giulești este gata! Cum arată noua arenă a Rapidului

Trică și-a desființat jucătorii în direct: „Zburați la voi în țară, avioanele sunt pregătite! Cine nu dă 100% pleacă!”

Dezvăluiri din vestiarul FCSB » Antrenorul cerut de jucători, după plecarea lui Edi Iordănescu: „Toți, la unison!”

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”