FOTBAL  »  Superliga  »  FCSB - RAPID 3-1

Rapid, „trădată” de doi jucători-cheie în derby-ul cu FCSB

Atacanții Rapidului Younes Bnou Marzouk (25 de ani) și Adrian Bălan (31) au fost inexistenți în derby-ul cu FCSB (1-3).

Articol de - Publicat joi, 16 decembrie 2021 17:19 / Actualizat joi, 16 decembrie 2021 17:54

Rapid a capitulat în prelungiri contra FCSB-ului, după ce Junior Morais a văzut al doilea cartonaș galben în minutul 76 și și-a lăsat echipa în „10”.

Agresivul Săpunaru și secretul greu din viața sa
EDITORIAL

Dar nu Morais sau Cristi Săpunaru, cel care a comis în prelungiri penalty-ul din care Florin Tănase a readus-o pe FCSB în avantaj, au fost „repetenții” Rapidului aseară.

Atacanții au „trădat” Rapidul!

Săpunaru, înger și demon pe Arena Națională, a punctat pentru Rapid spre finalul primului act dintr-un „11 metri” obținut tot de el. Practic, fundașul central a făcut treaba atacanților care au dormit miercuri.

Younes Marzouk, titular, și Adrian Bălan, introdus în locul marocanului în minutul 65, au dezamăgit crunt în duelul cu FCSB. Împreună au trimis un singur șut spre poartă, niciunul cadrat!

Iar oamenii de gol, în teorie, ai lui Miță Iosif au în dreptul lor cei mai mici indici InStat din derby, Bălan 178, Marzouk 185.

Bălan și Marzouk vs. FCSB

BĂLANPARAMETRUMARZOUK
30minute71