FOTBAL  »  Superliga  »  VOLUNTARI - UTA 0-1

Rednic i-a bătut obrazul lui Fabry, dar l-a iertat după meci: „Contează că a marcat, nu că m-a înjurat!”

Fabry și Rednic, captură Orange Sport +44   FOTO
Fabry și Rednic, captură Orange Sport

Articol de - Publicat sambata, 17 februarie 2024 16:16 / Actualizat sambata, 17 februarie 2024 17:09

Mircea Rednic l-a omis pe Fabry din formația de start, dar, introdus în minutul 70, slovacul i-a răspuns cu golul decisiv, 7 minute mai târziu.

Deși a anunțat maxim două schimbări față de unsprezecele de start din runda precedentă, cu FC Voluntari, Mircea Rednic a operat trei modificări la UTA în partida de la Voluntari. Stolnik, Pedro și Morar au fost noutățile din formația roș-albilor, vedeta Fabry fiind doar rezervă.

Scandal monstru cu Adrian Mititelu! A bătut un avocat: poliția confirmă incidentul
FCU CRAIOVA

Mircea Rednic: „Cred că Fabry mi-a transmis salutări, sănătate multă”

Slovacul numit de „Puriu” „cel mai bun decar din țară” a fost lovit în orgoliu și a marcat golul victoriei arădenilor la șapte minute după ce a intrat în teren, în locul lui Micovschi. El a spus apoi câteva cuvinte în direcția băncii de rezerve, iar Rednic i-a bătut obrazul.

„Cred că Fabry mi-a transmis salutări, sănătate multă. Ar fi vrut să fie titular, dar trebuie să înțeleagă că aici e concurență.

Mă bucur că a înscris. Dacă mi-a zis ceva de mamă sau de tată în limba lui, nu mai știu. Nu am greșit pentru că l-am ținut rezervă, deoarece a venit cu un plus, a avut o reacție pozitivă”, au fost cuvintele  ironice ale lui Rednic la Orange Sport, după victoria adusă de mijlocașul slovac în Ilfov.

Ce spune Mircea Rednic despre play-off

„Nu mai vorbim de play-off, de fiecare dată când am spus ceva după un meci bun, am luat o castană. Așa că tăcem și pregătim foarte bine meciul cu Petrolul”, a spus Rednic vis-a-vis de faptul că UTA se află la un singur punct de locurile de play-off și va primi în etapa viitoare vizita „lupilor galbeni”, sâmbătă 24 februarie, de la ora 14, la Arad.

FOTO FC Voluntari - UTA Arad 0-1

FC Voluntari - UTA Arad, foto: Ionuț Iordache / GSP
+12 FOTO

VIDEO. Mircea Rednic, show în conferința de prezentare a lui Cătălin Vulturar

Match Quiz Manchester City - Chelsea

Ești expert în Premier League? Plasează gratuit predicțiile tale pe meciul Manchester City - Chelsea și ia-ne premiile!

Mai puteți citi:

„Bă, ăștia sunt morți, trebuie să îi batem!” » Două momente cruciale din istoria FCSB, povestite în direct: „«Era să fac pe mine la penalty-uri»”

Misterul Cristi Săpunaru: „Oamenii ăștia au o problemă”

Valentin Ceaușescu, apariție rară la petrecerea Stelei » Cum arată acum fiul lui Nicolae Ceaușescu

Rochia Serenei Williams a aruncat în aer Met Gala! Sharapova a scos telefonul: „Unde e?”