Comentarii (51)
rocky3
rocky3  •  06 Februarie 2024, 16:08

Da, rezultatul e mincinos pentru că la statistici i-au călcat în picioare, iar pe teren i-au furat cu arbitri! Apoi iese în Conference și ia 10 de la pescari! De data asta pe merit!

tallpaiadului
tallpaiadului  •  06 Februarie 2024, 15:58
Postat de Dobermannul pe 06 Februarie 2024, 14:47

Dar e normal sa arbitrezi prin compensare? Daca ai gresit si n-ai dat gol valabil (sa zicem ca n-a fost offsaid la golul lui Munteanu) transformi la tipetele antrenorului de pe margine o saritura la cap in penalty? E de Stan si Bran asta cu tipa regele si ca sa nu se enerveze prea tare ii dau domnule penalty.

Farul a beneficiat de pe urma compensatiei mai mult decat ar fi beneficiat de pe urma golului anulat pe motiv de ofsaid, deoarece penalty-ul a fost acordat cu doar cateva minute inainte de final si FCSB nu a mai avut timp sa revina pe tabela. Eu recunosc ca m-am bucurat la golul Farului, deoarece simpatizez mai mult clubul lui Hagi decat pe cel al lui Becali si in plus campionatul se relanseaza atunci cand diferenta dintre FCSB si urmaritoare se micsoreaza, dar trebuie sa recunosc faptul ca ce a facut VAR-ul la acel meci a fost mai mult decat o compensatie, a fost un ajutor dat Farului, cu toate ca e clar ca arbitrul din camera VAR a vrut doar sa se ajute pe el insusi si nu pe Hagi, daca ar fi vrut sa-l ajute pe Hagi nu ar fi anulat golul initial pe motiv de ofsaid.

tallpaiadului  •  06 Februarie 2024, 15:47
Postat de Dobermannul pe 06 Februarie 2024, 14:41

Exact. Problema mea este ca atatia arbitrii fosti si specialisti se lupta sa ne demonstreze ca e in regula. Cea mai bunna explicatie am gasito in ProSport: "Farul Constanța a egalat pe FCSB în minutul 90+5, prin Larie, care a transformat o lovitură de la 11 metri acordată în urma consultării VAR. Faza a născut multiple polemici. Surse din lumea arbitrajului susțin că la faza anterioară, cea din care se putea egala prin Louis Munteanu, în minutul 58, linia trasată de cei din camera VAR decizia a fost greșită. La câteva minute aceștia, cei din camera VAR, și-au dat seama de eroarea realizată. Ca să calmeze spiritele, deja conducătorii Farului erau extrem de contrariați și nervoși, a venit faza din ultimul minut când s-a dat „în compensație” o fază care nu era încadrată la penalty."

Eu asa am zis inca din timpul meciului, ca penalty-ul a fost dat in compensatie. VARul nu a avut un motiv intemeiat sa-l cheme pe Fesnic la margine, deoarece Fesnic judecase faza tanand cont de contactul dintre cei doi fotbalisti, care fusese evident. VARul nu a semnalat nimic evident care i-ar fi scapat lui Fesnic, a fost vorba doar de o interpretare diferita a arbitrului VAR a fazei respective, lucru gresit deoarece nu intra in atributiunile arbitrului VAR sa interpreteze deciziile arbitrului de centru, el trebuie doar sa semnaleze lucruri evidente pe care arbitrul nu le-a observat. Chiar si dupla multiple reluari, la faza respectiva nu se vede nimic evident pentru a schimba decizia initiala a lui Fesnic, acolo 90% nu a fost penalty, daca dai asa ceva inseamna ca ar trebui sa dai cate 4-5 penalty-uri la fiecare meci.

johny2003
johny2003  •  06 Februarie 2024, 15:44
Postat de woody pe 06 Februarie 2024, 15:11

Ce articol scris cu basca in mana !

Gata, l-ai ciocanit in Barba pe gesepisrul alexandru cel mic!))))

Dobermannul
Dobermannul  •  06 Februarie 2024, 15:20
Postat de cirus11 pe 06 Februarie 2024, 15:00

Fotbalul nu e statistica... dar cam da, intotdeauna e putin nedrept cand iei gol in min 95. La fel si Hermannstad

Si pentru tine repet. Nu e problema ca iei gol in ultimul minut ci ca arbitrul la tipetele lui Hagi antrenorul ca sa nu se eneveze ala transforma ceva care nu era in penalty, asta in compensatie cu un eventual gol anterior anulat gresit.

woody
woody  •  06 Februarie 2024, 15:11

freddy
freddy  •  06 Februarie 2024, 15:07

Nu as spune nedrept. Nu a fost ofsaid, nu a fost penalty. Ca am avut mai multe ocazii? Jucam acasă și Hagi a vândut din echipa de anul trecut tor ce s a putut vinde. Oricum, meciurile naș vs fin sunt speciale. Nu știm dedesubturile.

florianveress
florianveress  •  06 Februarie 2024, 15:07

Aţi uitat finalul: forza fc fbsc sa, aka feceseVAR!

cirus11
cirus11  •  06 Februarie 2024, 15:00

Dobermannul
Dobermannul  •  06 Februarie 2024, 14:47
Postat de DTDRapid1923 pe 06 Februarie 2024, 14:30

Nu se aduce aminte aici de glolu anulat eronat al Farului. Cum fotbalul se joaca pe goluri, nu cred ca mai conteaza prea mult cine trage de mai multe ori la poarta. Cu obiectivitatea-i bai la GSP. Nu-i normal !