FOTBAL  »  Superliga  »  RAPID - BISTRIŢA, VINERI, DIGISPORT 20:00

Sburlea: "Dacă avem încredere în noi trecem peste probleme şi vom cîştiga fiecare meci!"

Articol de GSP - Publicat joi, 19 august 2010 00:00

Nicolae Grigore şi Sabrin Sburlea au discutat astăzi despre sfertul de oră dramatic pe care l-au trăit în Ştefan cel Mare la meciul cu Dinamo, dar şi despre meciul cu Gloria Bistriţa de mîine seară, transmis în direct de Antena 1 şi gsp.ro cu începere de la ora 20:30

"Trebuie să demonstrăm pe teren că sîntem pregătiţi, trebuie să demonstrăm că repriza a doua din meciul cu Dinamo a fost un accident şi trebuie să demonstrăm că adevăratul Rapid a fost cel din prima repriză şi cel din minutul 70.

, a precizat Nicolae Grigore.

"Trebuie să trecem peste acel moment greu din meciul cu Dinamo, trebuie să demonstrăm că avem forţă şi vom trece peste toate problemele. Dacă avem încredere în noi vom cîştiga fiecare meci, iar la final vom vedea ce se va întîmpla. Nu cred că în acest moment avem nevoie de un psiholog la echipă pentru că domnul Şumudică ştie foarte bine să ne dea indicaţiile de care aveam nevoie", a spus Sabrin Sburlea.

E normal că noi am greşit şi ne asumăm toată responsabilitatea, antrenorul nu a avut nici o vină. Noi am respectat tot ce ni s-a spus în prima parte, dar după pauză nu am ştiut să gestionăm bine în teren şi să răspundem reacţiiei dinamoviste şi am clacat. Cel mai important este să cîştigăm meciul cu Bistriţa!", a precizat Nicolae Grigore.

Duminică seară, Dinamo a învins Rapid cu 3-2 pe teren propriu, după ce la pauză conduceau giuleștenii cu 2-0 prin golurile lui Herea.