Alte știri din fotbal
Iuliu Mureșan a ironizat numirea lui Marius Baciu la FCSB: „Depinde dacă va avea o relație bună cu «antrenorul principal»”
0
Ministrul Apărării Naționale a organizat o întâlnire cu suporterii Stelei la stadion: „Sufletul este umilit de ani de zile”
2
E gata: primul transfer al verii la Dinamo este chiar de la marea rivală Steaua » Cine a anunțat mutarea înaintea clubului: „Abia acum începe!”
2
Peste 1.500 de bilete vândute în primele ore pentru barajul din Superligă!
0
Știri din fotbal internațional
Declan Rice, mesaj triumfal după câștigarea Premier League cu Arsenal: „V-am spus...”
0
Chelsea n-a avut milă de rivala Tottenham » Lupta pentru evitarea retrogradării se dă în ultima etapă
0
Pep Guardiola, prima reacție după ce a pierdut titlul în Anglia + Ce a spus despre plecarea de la City
3
Arsenal este noua campioană a Angliei! Mesajele transmise imediat de „tunari” și de Premier League
2
Lifestyle
Cum a ales Vinicius Junior să oficializeze despărțirea de iubita lui: „Îți mulțumesc pentru tot”
8
Laila, iubita-fotomodel a lui Sinner, la momentul mărturisirilor: „Complimentul favorit? Când cineva îmi spune asta”
0
Trend ȘOCANT în Coreea de Sud! Ce au remarcat privitorii la femeile din tribune
2
„Yoga, meditație, plus liniștea naturii” » Partenera internaționalului „tricolor” a găsit o oază în afara României
18
Ministrul Apărării, Radu Miruță, dezvăluie ce risc e ca o dronă străină să ...
Libertatea
Războiul din Iran paralizează una dintre cele mai bogate națiuni din lume
Adevărul
De nedespărțit și după moarte! Incredibila legătură dintre un fotbalist și ...
GSP SPECIAL
Dumbo a câștigat primul sezon „Desafio: Aventura”. L-a învins în finală pe ...
Libertatea
Florine,bati câmpii ca de obicei cand vorbesti de fotbal ! Halagian a contribuit ,fără îndoială la alcatuirea lotului de la acea vreme ,dar cu "" tare si dupa ea " si " focul la ei " mai castiga Steaua CCE la Sfântul Așteaptă! Valentin Ceaușescu și Ienei sunt principalii artizani !!
RUMUNEK: Aveti dreptate,Halagian are meritul formarii lotului si a antrenamentelor extrem de dure.ENEI i-a aranjat pe ,,tabla de sah".Mentiune pt. ENEI: a stiut cum sa-i faca pe BOLONI si STOICA sa joace impreuna(parerea mea).
Maine puteti face un articol cu antrenorii care i-au facut echipa lu' Klopp. Ca e proaspata treaba :))
Sigur ca si Halagian are meritele sale. Dar sa-i dam Caesarului ce este al Caesarului : Jenei a reusit sa duca aproape la perfectiune stilul ,, de vitezisti ,, ai Stelei , reusind sa creeze o echipa valoroasa pe toate cele trei zone ,aparare,linia de mijloc ,atac, ceea ce a dus la marea performanta din 1986 si la a doua finala de CCE. E o controversa falsa creata de Calinescu la care in mod naiv au marsat unii.
A stat 4 luni la club și a adus 3 sau 4 jucători. O discuție fadă. Și dacă aducea o echipă întreagă, nu putea avea merit total. Merit pentru selecție, absolut. Dar de adus i-au adus conducătorii clubului, iar de antrenat și creat jocul echipei asta putea doar cel care a antrenat-o în 85-86. De obicei există merit colectiv în formarea unei echipe, există un singur om la un club din România care are mereu toate meritele, inclusiv de a trage sau nu ajutorul divin. Dar ăla e un caz special.
Corect 100%! Ce exemplu mai bun decât ne-a jjijji am putea avea!? Așa vai mamele lor cum sunt jucătorii pe care ii tot strânge la clubul sau, au fost foarte bine contați in prealabil, din punctul asta de vedere oricât am face mișto de el are totuși meritul ca a încercat sa aducă ce era mai bun pe piața locală la ora respectiva. Fără a se pricepe la antrenorat însă, deși lotul este cât se poate de OK pt nivelul Ligii 1 a fost exact ca și cum ai da un Ferrari pe mâna unui începător, la prima curba iese cu el im decor ...
Bati campii. Iordanescu a mai calificat echipa nationala la alte 3 turnee finale CE 1996, CM 1998 si CE 2016. In afara de Iordanescu, doar Piturca a mai calificat echipa nationala la atatea turnee finale.
Ha, ha, ha... rase contele in limba engleza!
De acord cu tine, mai puțin cu faptul ca a rulat 200 de fotbaliști în 2 ani. A rulat, e adevărat, nu știu dacă chiar 200, stiu insa ca rulajul s-a facut în cel puțin 4-5 ani.
Alexandrescu și Jenei lucrau de ani de zile pentru realizarea unei superechipe , dar Jenei a fost puțin dat afară , deoarece era ungur sit nu-i convenea lui Ceaușescu și unor generali politruci .Halagian a fost efemer pe acolo .Steaua a rulat în acea perioadă peste două sute de fotbaliști in doi ani .
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.