FOTBAL  »  Superliga  »  ARGEȘ - DINAMO

FOTO Sebastian Colțescu, salvat de VAR în FC Argeș - Dinamo » Aproape de o gafă uriașă

Sebastian Colțescu a fost salvat de o intervenție din camera VAR în minutul 80 al meciului dintre FC Argeș și Dinamo, la scorul de 4-2. „Centralul” îi arătase direct cartonașul roșu portarului Cătălin Straton.

Articol de - Publicat sambata, 03 iunie 2023 22:59 / Actualizat duminica, 04 iunie 2023 01:07

Sebastian Colțescu, arbitru cu un sezon excelent, a avut mult de lucru la returul barajului dintre FC Argeș și Dinamo. A arătat nu mai puțin de 8 avertismente. L-a eliminat justificat pe Calcan în minutul 55, dar pe final a comis-o.

CSM Alexandria câștigă după pauză meciul cu ACS Viitorul Dăești » 5 finale excepționale pentru promovarea în Liga 2
BARAJ PROMOVARE

Sebastian Colțescu, salvat de VAR în FC Argeș - Dinamo

În minutul 79, Larrucea a sărit la cap și l-a faultat pe Straton. Portarul lui FC Argeș și-a apucat adversarul de șort, după ce jocul fusese oprit.

Sebastian Colțescu a reacționat imediat și i-a arătat cartonașul roșu. Gazdele au protestat și au cerut să revadă faza la monitorul de la marginea terenului.

Viorel Flueran, oficialul din camera VAR, a semnalat greșeala. Colțescu a avut nevoie de doar câteva secunde pentru a se convinge.

A anulat „roșul” și i-a arătat goalkeeperului un cartonaș galben.