FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - CFR CLUJ 2-2

Bergodi, mulțumit după egalul cu CFR: „Totuși, e echipa care face legea de 5 ani”

Sepsi și CFR Cluj au remizat, scor 2-2, în etapa 29 din Superliga. Cristiano Bergodi, antrenorul covăsnenilor, s-a declarat mulțumit. Echipa sa acondus cu 1-0, a fost întorsă într-un interval de 4 minute, apoi a egalat pe final.

Articol de - Publicat luni, 06 martie 2023 23:03 / Actualizat luni, 06 martie 2023 23:58

Sepsi și CFR Cluj au remizat, scor 2-2, în etapa 29 din Superliga. Cristiano Bergodi, antrenorul covăsnenilor, s-a declarat mulțumit. Echipa sa a condus cu 1-0, a fost întoarsă într-un interval de 4 minute, apoi a egalat pe final.

„Când ai avantaj și se face 1-2, de obicei e foarte greu să le dai gol celor de la CFR. La pauză erau triști băieții, dar au reacționat foarte bine, am presat, au intrat bine și de pe bancă. Îi felicit, trebuia să facem un rezultat pozitiv. Era bine să fie o victorie, dar avem 2 puncte în față și mergem la FCSB.

E totuși CFR Cluj, face legea de 5 ani în România! Mi-a plăcut mult atitudinea și dăruirea băieților de a încerca să câștige”, a declarat Cristiano Bergodi la Orange Sport.

Mititelu stă la mâna lui Becali » Cum poate FCSB să o ajute pe FCU Craiova să intre în play-off
CALCULE

Ciprian Deac: „Dacă suntem obosiți, stăm acasă, e simplu”

„Prima repriză a fost a noastră, știam că vor veni peste noi. N-am reușit să menținem avantajul, dar rezultatul e echitabil. Oboseală nu ar trebui să existe, dacă suntem obosiți, stăm acasă, e simplu! Echipa arată bine fizic, ne-am descurcat bine.

Janga își face treaba foarte bine, e un atacant bun, marcăm meci de meci și asta spune multe, dar nu decid eu dacă mai avem nevoie de jucători sau nu Va fi un meci frumos cu U Cluj, toată lumea îl așteaptă, sperăm să fie o sărbătoare pentru noi”, a declarat Ciprian Deac.

Costin Curelea: „Se vede că am jucat 50 de meciuri până acum”

În schimb, Costin Curelea, antrenorul secund al campioanei, a acuzat oboseala. El a stat pe bancă și a vorbit la flash-interviu în absența lui Dan Petrescu, suspendat.

„S-a văzut că am jucat 50 de partide. Prima repriză ne-a aparținut. Avem forța de a câștiga cu U Cluj, o să fie un derby care pe care”, a declarat Costin Curelea.

Avem 2 puncte avans, suntem la mâna noastră, nu ne interesează ce spun cei de la FCU Craiova. Să decidă cei competenți, noi jucăm fotbal.

Dacă jucăm ca în a doua repriză, ne merităm locul. Tot auzim că nu jucăm fotbal, nu avem ocazii... Eu cred că avem echipă de play-off.

- Andres Dumitrescu, Sepsi

E un rezultat care ne dă speranțe până la final. CFR e o echipă dură, în repriza a doua am încercat să ne facem jocul, poate cu puțină șansă reușeam mai mult

- Cosmin Matei, Sepsi

VIDEO. Golurile marcate de CFR cu Sepsi

FCSB anunță: „Are întindere, stă 3-4 săptămâni” + „Am pierdut cu UTA și pentru că a lipsit el”
FCSB
MM Stoica a reacționat după meciul pierdut la Arad: „Am o rugăminte fierbinte pentru CCA și Vassaras”
UTA - FCSB 3-1