FOTBAL  »  Superliga  »  SEPSI - HERMANNSTADT 1-1

SEPSI - HERMANNSTADT 1-1. Puncte împărțite la Sf. Gheorghe » Cum arată clasamentul ACUM

SEPSI - HERMANNSTADT // foto: Bogdan Bălaș +49   FOTO
SEPSI - HERMANNSTADT // foto: Bogdan Bălaș

Articol de - Publicat sambata, 07 noiembrie 2020 00:01 / Actualizat sambata, 07 noiembrie 2020 19:02

Sepsi OSK și Hermannstadt au remizat, scor 1-1, în a doua partidă a zilei din Liga 1.

Vezi aici programul etapei #10 din Liga 1

Ambele echipe veneau după rezultate dezamăgitoare runda trecută. Covăsnenii pierduseră cu Academica Clinceni, iar sibienii cu CS U Craiova și teama de greșeală s-a văzut în prima parte a meciului. Niciuna dintre echipe nu și-a trecut în cont ocazii clare de gol, iar scorul la pauză a fost 0-0. Ce-i drept, Hermannstadt a introdus mingea în poartă în prima parte, prin Fabio Fortes, care a reluat spectaculos o centrare a lui Soni Mustivar, dar golul a fost anulat corect, pentru ofsaid.

Cele două goluri au venit în repriza secundă. Sepsi a deschis scorul în minutul 58, prin Claudiu Petrila, care a înscris cu un șut de la 16 metri la colțul lung, bară-gol. Fotbalistul care aparține de CFR Cluj a înscris chiar de ziua lui, astăzi împlinind 20 de ani. Sibienii au restabilit egalitatea doar 3 minute mai târziu, prin David Mayoral, care a șutat violent de la aproximativ 16 metri, sub bara transversală.

+45 FOTO

Clasament Liga 1:

SEPSI - HERMANNSTADT 1-1

SEPSI - HERMANNSTADT, echipele de start

SEPSI: 12. J. Fernandez - 88. Dimitrov, 29. Bouhenna, 3. B. Mitrea, 96. Fl. Ștefan - 77. Aganovici, 17. Fofana, 24. I. Fulop - 27. C. Petrila, 18. Safranko, 14. Mitrea
REZERVE: 33. Niczuly, 10. L. Fulop, 11. M. Ștefănescu, 13. Bajrovici, 23. Achahbar, 30. Purece, 4. Tincu, 8. Vasvari, 19. Nouvier
ABSENȚI: Dumiter, Deligiannidis (accidentați)
ANTRENOR: Leo Grozavu

HERMANNSTADT: 13. Cristiano - 15. Vodă, 27. Scarlatache, 4. I. Stoica, 25. Opruț - 5. Dâlbea, 93. Mustivar - 90. Addae, 21. Mayoral, 11. Jo Santos - 91. F. Fortes
REZERVE: 1. I. Pop, 8. Alhassan, 16. L. Florică, 19. Buzan, 20. Sîntean, 52. Pires, 44. Teijeira
ABSENȚI: Elbers, Caiado, Karanovici (accidentați), Belu (incert)
ANTRENOR: Ruben Albes

Stadion: Municipal (Sfântu Gheorghe)
Arbitru: Colţescu Sebastian (Craiova) // Asistenți: Urzică Vladimir (Piatra Neamţ) și Tunyogi Ferencz (Zalău)