Alte știri din fotbal
La 4 luni după dezvăluirile din presă, cazul meciului aranjat ajunge în sfârșit pe masa FRF: „Când își dă președintele sacoul jos, e semn să luăm gol!”
0
„Clona” patronului din Superliga a apărut la gală și i-a luat pe toți prin surprindere: „Eu sunt fratele mai mare. E an de titlu la noi!”
0
UEFAntasticul a numit favorita la titlu în Superliga, după 19 etape jucate: „Ea e, dar îi mai trebuie 4 transferuri”
0
Victor Angelescu, după remiza de la Botoșani: „Măcar două transferuri”
1
Știri din fotbal internațional
De ce se joacă meciul Kairat - Olympiakos la o oră neobișnuită pentru Liga Campionilor
0
UEFA a delegat la FCSB - Feyenoord un arbitru care a fost implicat în două dintre cele mai rușinoase înfrângeri suferite de roș-albaștri
0
Îi oferă 1,5 milioane de euro pentru a rupe tăcerea despre divorțul anului în sport
0
Liga Campionilor revine astăzi și promite spectacol » Toate rezultatele zilei + clasamentul actualizat al grupei
0
Mondial de locul 9
S-au stabilit grupele de la Mondial
Titularul din Dinamo - Foresta e instalator de gaze!
„Mă doare sufletul”
Investitoarea suedeză s-a retras
Am întrebat 100 de olandezi
Duarte a semnat
Acuzații GRAVE la adresa lui Tadici
Dat afară după doar 14 minute!
Zouma, „accidentat” definitiv
Lifestyle
Fosta gimnastă a devenit milionară la 20 de ani: „Cum naiba reușeam să fac asta?” » Cum s-a îmbogățit
0
Are 47 de ani, iar ținuta ei transparentă a provocat controverse la tragerea la sorți: „Prea îndrăzneaţă pentru un eveniment fotbalistic”
10
Incident neașteptat la cântar » O boxeriță a arătat accidental mai mult decât și-ar fi dorit: „Cu plăcere, lume!”
12
A lucrat pentru serviciile secrete și a pozat într-o revistă pentru bărbați » Cum arată acum legenda supranumită „cea mai frumoasă față a socialismului”
8
De ce noul primar al Bucureștiului, Ciprian Ciucu, nu se înțelege cu ...
Libertatea
Cum s-a produs tragedia din Tenerife în care doi români au murit: zona era ...
Adevărul
Mihai Neșu și sfatul de la Muntele Athos care i-a schimbat radical viața: ...
GSP SPECIAL
Ce a pățit „justițiarul de Cluj” după ce le-a cerut românilor să iasă în ...
Libertatea
dar cel al ungurilor il stie.... nu la pus sal cante tot, doar asa sa fredoneze cateva versuri...
Inainte de a da cu piatra, ar trebui sa ne uitam la noi si la cei din jur. Cati dintre romani cunosc versurile imnului Romaniei? Unde se mai invata astazi? In anumite tari cunoasterea imnului de stat este unul dintre teste ca sa dobandesti cetatenia tarii respective. Insa nu la noi, unde de regula patriotismul este de carton.
N, am nimic cu nimeni dar nici 2% din populația României nu știe versurile Imnului de Stat. Pe vremuri era Tricolorul, se canta când eram eu în Generala, în fiecare dimineață la școală și vrei, nu vrei, îl învățați. Facem pe deștepții mai mult decât e cazul!!!
Dacă nu îți place, nu înseamnă că imnul este urât. Opinia unui minoritar.
Dacă nu-ți place, nu înseamnă că-i urât. Opinia unui minoritar.
Din cate imi aduc aminte "Transilvania" e traducerea in latina a lui "Erdely", cronicarii medievali maghiari foloseau latina. E posibil insa ca denumirea sa fie si mai veche.
Asa este , avem si noi si voi . Idea ar fii sa gasim o cale normala de comunicare intre noi. Fiecare avem probleme , o cruce pe care o ducem . Respectand unul pe celalalt putem trece de aceasta boala , de acest reflex care genereaza aceste conflicte interetnice , chiar daca politicul are acest interes .
Pe,Marcel Pavel ,la-ti întrebat!? Intrebati-l !
Dacă asculți imnul României de atâtea ori îți poți da seama dacă suna bine sau nu, asta nu înseamnă ca și îl poți recita fără ajutor, mai ales dacă nu îți place :))))), dar cred ca ști și tu acest lucru, nu trebuia sa-ti răspund eu.
Nu Ardeal, este Transilvania, din latină, silvae! Denumirea nu vine din erdely maghiar.
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.